Kasaya yaptığım boyama

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
15TL'ye aldığım kasayı 20TL boya masrafı ile şu şekilde boyadım. Zımpara ile uğraşmadım bunun karşılığı olarak kamerada pek görülmese de üst kısmında hafif bir leke var. Alttaki gereksiz HDD yuvası benim ekran kartını engelliyordu onu da matkap ile pin yerlerini deşerek çıkardım. Bu arada bu kasayı yaparken değil ama ekran kartının arkasındaki yalama olmuş vidayı matkap ile yok etmeye çalışırken elimdeki matkap ucu kırıldı ve bacağıma saplandı, matkap kullanımını önermem pense ile engel taşıyan yeri bükmek daha mantıklı olur.

İç görünüşü pek fevkalade değil ama önemli olduğunu düşünmüyorum, eğer aklınızda kasa boyamak varsa hiç korkmayın gayet basit ve 1 saatlik uğraş ile bir tane alev deseni şeklinde kestiğiniz kağıt işinizi görüyor.

Bu bilgisayarın özellikleri de merak eden olursa tamamen ikinci el olarak topladım. Ekran kartı hariç yaklaşık 200 TL masrafı var. (Kargo ücretleri hariç.)
  • AMD Athlon 4400+
  • 7GB RAM (1GB+2GB+4GB) DDR2 800MHZ
  • İki Adet IDE HDD 160GB+40GB
  • Bir standart işlemci fanı ve bir tane de kasa fanı.
  • Gigabyte MA78GM-S2H anakart
  • 400W PSU
Umarım birine faydası dokunur...

20170713_015940.jpg
20170713_020837.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
bence hiç güzel olmamış fakat çok güzel bi deneme yapmışsın tebrik ederim yani burdaki asıl mesele zevk almak iyi veya kötü olması değil kesinlikte taktir ettim zaten tahminimce sende hobi olarak uğraşmak istemişsin illa biyerden başlamak lazım yaptığın iş kötü olsa bile yaparken eminim çok zevk aldın ve çok güzel vakit geçirdin bence fırsat buldukca böyle şeylerle ilgilenmelisin emin ol tecrübe kazandıkca yaptıklarına sen bile şaşırıcaksın

Bende bu işlerle uğraşıyorum ama bu modifikasyon işleri çok pahalı kardeşim. Benim 1 yıldır yaptığım bir kasa var nereden baksan aletiydi boyasıydı zımparası idi falan derken 300 lira kadar bir masraf tuttu kasayı 15 tl'ye almıştım. Ve kasayı daha bitiremedim.:)

İnce su zımparasıyla biraz pütürlendirilmeliydi, ancak yine de güzel bir çalışma elinize sağlık, ayrıca üzerine mat vernik atabilirsiniz, yoksa boya kolayca atabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı