Kasayı 4K TV'ye bağlayınca gidip gelme sorunu

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Kasamın içinde Vega 8 Graphics ekran kartı bulunmakta. Bu kasayı 4K TV'ye başladığımda her çözünürlükte 4 kda olsun 2 k da olsun yani her çözünürlükte gidip geliyor yani siyah beyaz parazit falan oluyor siyah ekran gelip gidiyor niçin böyle bir durum var çözümünü söyliyebilecek var mı?

Ekran kartında farklı portlara takarak deneyin, varsa televizyondaki farklı girişleride deneyin, eğer yine bir çözüme ulaşamazsanız farklı bir kabloyla bağlamayı deneyin, değişen birşey olmazsa yazılımsal bir sorun mevcut demektir.

Ekran kartında farklı portlara takarak deneyin, varsa televizyondaki farklı girişleri de deneyin, eğer yine bir çözüme ulaşamazsanız farklı bir kabloyla bağlamayı deneyin, değişen bir şey olmazsa yazılımsal bir sorun mevcut demektir.

Merhaba eski bir laptopumu bağladığımda direkt olarak hiçbir uyarı almadan tak diye bağladım ama laptopumun ekranını aktardım acaba sorun nerede.
Merhaba eski bir laptopumu bağladığımda direkt olarak hiçbir uyarı almadan tak diye bağladım ama laptopumun ekranını aktardım acaba sorun nerede.
Çözümü basitmiş arkadaşlar tvnizin saniyede kare tarama hızını buluyorsunuz sonra ayarlar
> sistem > monitör > gelişmiş görüntü ayarlarınıza giriyorsunuz tvnizi seçip bağdaştırıcı özelliklerine giriyorsunuz oradan monitöre tıklayıp ekran yakalama sıklığınızı tvnizin tarama hızı kadar yapıyorsunuz bende 59 Hz olarak kalmış ama benim TVM 50Hz miş 50 hzye aldım düzeldi 4K TV'ye alınca da büyük ihtimalle 30Hz'e kadar düşürmek gerekiyor modelinizin tam özelliklerini bilmeniz gerekiyor yani.

Dosya Ekleri

• IMG_20200805_205157.jpg
    IMG_20200805_205157.jpg
    731,2 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı