Kasko Trafik Desteği

samc34

Kilopat
Arkadaşlar selam,

Eşimde bende sigortacıyız. 30' a yakın şirketle çalışıyorum. Kasko-trafik tarafında sormak istediğiniz bir durum var ise yardımcı olabilirim. Teklif almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabiliriz.
Özellikle kasko tarafında iddialı rakamlarla uygun fiyatlara poliçeler sunabiliyoruz.

Son düzenleme:
Kasko yaptıktan bir gün sonra arabam çalınsa,.
Kötü niyet yada suistimal yok ise herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak ciddi araştırmaya girer.
Nasıl çalındığıda önemli. Aracın anahtarını restoranda yemek yediğiniz masada unuttunuz ve çalındı diyelim. Karşılamaz yada yüksek muafiyet uygular.

Haklı olan taraf iseniz nispeten evet diyebilirim. Kaza kusurunun büyük bir kısmının karşı tarafta olduğunu düşünüyorsanızda karşı tarafında kabullenici bir dille yazmasını isteyebilirsiniz.
Anladım teşekkürler.
Kurallara uyarak araç sürsem de ara sıra bela beni buluyor trafikte, o sebeple sormak istedim.

Anladım teşekkürler.
Kurallara uyarak araç sürsem de ara sıra bela beni buluyor trafikte, o sebeple sormak istedim.
Evet ne yazık ki. Bazı durumlarda kurallara uyduğunuzu düşünseniz bile gelip biri bir yerden çarptığında sizede kusur çıkma ihtimali bir şeylerden bulunabiliyor. O nedenle karşıyı hatalı olduğuna tamamen ikna edip ona göre tutanağı yazdırtmalısınız.

@samc34
  • Araba pert olduğu zaman değeri nasıl belirleniyor?
  • Kasko fiyatı nelere göre belirleniyor?
  • Arabam otoparkta dururken otoparkı su basarsa ve pert olursa hasarı otopark mı karşılıyor
  • Karsilamazsa ben mi uğraşıyorum yoksa kasko firması mı?
  • Ağır hasarlı araçların kasko fiyatı daha mı yüksek?
  • Daha yüksekse ortalama ne kadar yüksek oluyor?

@samc34
  • Araba pert olduğu zaman değeri nasıl belirleniyor?
  • Kasko fiyatı nelere göre belirleniyor?
  • Arabam otoparkta dururken otoparkı su basarsa ve pert olursa hasarı otopark mı karşılıyor
  • Karsilamazsa ben mi uğraşıyorum yoksa kasko firması mı?
  • Ağır hasarlı araçların kasko fiyatı daha mı yüksek?
  • Daha yüksekse ortalama ne kadar yüksek oluyor?
Kasko değeri, sahibinden vb. sitelerdeki değeri ve yetkili servis galeri gibi yerlerden alınan tekliflerin ortalaması ile belirlenir.
Yaş, geçmişi, hasarsızlığı, arabanın hasar prim oranı, yaşadığı il ilçe, arabanın rengi bile etkiler.
Otopark karşılamaz kaskonuz karşılar.
Ağır hasarlı araçlara kaskoyu bazı şirketler yapıyor onda da fiyat yüksek çıkar vede tekrar pert olduğunda %30 - %35 civarı kesinti uygulanır
Normal haline 15 çıkıyorsa pert haline 23 falan çıkar

Geri
Yukarı