Kaspersky Bulut nesnesi nedir?

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Kaspersky ile tam tarama yaptığımda 0 tehdit bulundu, 13 bulut nesnesi atlandı diyor. Nedir bu acaba? Tarama raporunda da göründüğü gibi 2 hızlı 1 tam tarama yaptım, hızlı taramalarda "0 tehdit algılandı 1 olay" derken tam taramada da "0 tehdit algılandı 266 olay" diyor. Bu olay dediği şey nedir?

kaspersky.png

Ayarlara göre hocam bu. Kısacası tam anlatamam fakat, ayarlarında arşiv dosyasını falan tara tiki açık değilse o arşiv taramasını atlıyor. Kısacası mantığı bu sanırım.

@Murat5038

Olay dediği şey: Gerçekleştirilebilir ve ya yapılandırılabilir, şu an sistemde sıkça yürütülen dosya, uygulamalar demektir. Genellikle sistemindir o yüzden önemli bir şey değil.

Bulut nesnesi: Kaspersky security cloud kullanıyorsanız ve ya bulut tabanlı bir uygulamanız vasa içinde bulunan configlerdir. Virüs olsaydı Kaspersky gibi bir virüs programının atlayacağını hiç ama hiç düşünmüyorum.

Bu aralar pc de trojan var mı şüphesi var içimde 😅 ilk kez kullanıyorum kaspersky ı bulut nesnesi falan görünce tedirgin oldum teşekkürler 👍
Ayarlara göre hocam bu. Kısacası tam anlatamam fakat, ayarlarında arşiv dosyasını falan tara tiki açık değilse o arşiv taramasını atlıyor. Kısacası mantığı bu sanırım.

@Murat5038

Olay dediği şey: Gerçekleştirilebilir ve ya yapılandırılabilir, şu an sistemde sıkça yürütülen dosya, uygulamalar demektir. Genellikle sistemindir o yüzden önemli bir şey değil.

Bulut nesnesi: Kaspersky security cloud kullanıyorsanız ve ya bulut tabanlı bir uygulamanız vasa içinde bulunan configlerdir. Virüs olsaydı Kaspersky gibi bir virüs programının atlayacağını hiç ama hiç düşünmüyorum.

Onedrive ı hiç kullanmıyorum yedekleme için yine de sayar mı onu bulut nesnesi olarak. Bu bulut nesnesi dediği şeye steam falan da dahil mi acaba?
Benim bildiğim saymıyor hocam.https://github.com/TERRAOperative/OneDrive-Uninstaller/archive/master.zip One Drive'ı hiç kullanmıyorsanız bu uygulama ile kaldırıp tarar mısınız? V.1.4 klasörüne sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.Cmd açıldıktan sonra Y tuşuna basıp enter ile çalıştırın

Geri
Yukarı