Kaspersky dosya sayısı sürekli artıyor

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Şarj aletimi telefonunda virüs olan birisi kullandı. Hatta bundan bir önceki konumda yazdım. Genelde herkes şarj aletinden bulaşmaz dedi. Ama telefonu şarja taktıktan sonra dosya sayısı 4 tane arttı. Şarjdan önce 9000 yazıyordu. Sonra 9004 oldu. Bir sorum şarj aletinden virüs bulaşırmı. Diğer sorumda bu dosya sayısı kendiliğinden artar mı?

Çok zor bir ihtimal de olsa bulaşabilir. Şarja takma işlemi sonrasında dosya sayısında artış da meydana gelebilir. Çok şüpheleniyorsanız telefonunuza ESET yükleyip tarama yapabilirsiniz.

Ben nedense Play Store'de eser yükleyemiyorum. Ama Kaspersky iyi değil mi? Onda temiz çıktı.

Bir de dosyanın normalde artması normal mi?

Ben nedense Play Store'de eser yükleyemiyorum. Ama Kaspersky iyi değil mi? Onda temiz çıktı.

Kaspersky iyi bir AV, fakat mobil tarafında ESET daha başarılı. Kaspersky temiz diyorsa, temizdir diye düşünüyorum. Üstteki mesajımda da vurguladığım gibi, şarj aletinden virüs bulaşabilir ama çok zor bir ihtimal.

Bu tamamen sistemde oluşan rastgele dosyalar olabilir, Android sistemi zaman zaman bu tarz temp dosyaları oluşturur, bunlarda şarj döngüsü kayıtları olabilir, farklı bir uygulamanın bağlantı verileri olabilir. Tonla olabilir. Şarj aletinden ekstrem durumlar haricinde bulaşmaz. Kabloda veya adaptörde depolama birimi olması gerekli bunun için, ki olsa dahi özel olarak yeniden yazılması gerekli. Çok uğraştırıcı ve profesyonellik gerektirir, istihbarat servislerinin ancak kullanması olası bir senaryodur. Size uğraması çok zor.

Şarj aletimi telefonunda virüs olan birisi kullandı. Hatta bundan bir önceki konumda yazdım. Genelde herkes şarj aletinden bulaşmaz dedi. Ama telefonu şarja taktıktan sonra dosya sayısı 4 tane arttı. Şarjdan önce 9000 yazıyordu. Sonra 9004 oldu. Bir sorum şarj aletinden virüs bulaşırmı. Diğer sorumda bu dosya sayısı kendiliğinden artar mı?
Bu fazla paranoyaklıktan başka bir şey değil. Örnek veriyorum Whatsapp uygulamasının data dosyalarının kullanımdan dolayı sayısı artmış olabilir. Veya bu başka bir programda da olabilir. Evet eğer telefonunuz yeniyse biraz dikkatli olmanız iyi bir şey fakat bu kadar paranoyaklığa gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı