Kaspersky dosyaları tarama dışı bırakma

alpayguzbey

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kaspersky Total Security deneme sürümü kullanıyorum. Bilgisayarımdaki birkaç klasörün taramasını devre dışı bırakmak için "tarama dışı" bölümünü bulamadım. İstisnalar diye bir yer buldum ama aynı görevi yapıyor mu emin değilim.

Önemli dosyamın birisini eski antivirüs programı (Eset) virüslü olarak gördü ve sildi. Bir daha başka dosyam silinmesin diye. D'nin içindeki bir dosya.

Visual Studio'da yaptığım programı silmişti. Başka bir şeyler silmesinden korkuyorum. Eğer tarama dışı bırakılıyorsa bilmek isterim.

Yeni program yapıyorum. Silinirse ve geri yükleyemez isem boşa gider hepsi. Eset'ten sonra pek güvenemiyorum. Bundan öncede Norton'un deneme sürümünü kullandım. Onda da C# klasörünü tarama dışı bıraktım. Eğer öyle bir ayar varsa Kapsersky'da yapmak ve güvene almak isterim. Biliyorsanız söyler misiniz? Yoksa başka kullanıcılar biliyor olabilir. Ya da çok karışık bir işlem ise TeamViewer kullanarak bağlanıp yapabilirsiniz. O işlemleri de ekran videosuna çekip siteye yükleyebilirim. Bu sayede bilmeyen kullanıcılarda faydalanır.

Bilmemekle alakası yok. Kaspersky Moderatörüyüm ben.
How to create exclusion rules in Kaspersky Anti-Virus 2015
Ben diğer antivirüslerin sizin gözünüzü korkuttuğu için güvenmeniz gerektiğini belirtiyorum ancak hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz, yukarıda verdiğim linkten nasıl ayarlayacağın anlatılıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı