Kaspersky Free mi yoksa Lisanslı AVG Internet Security mi?

Panda Free daha önce kullanmadım. Çokta iyi olduğunu söyleyen yok :)

Panda Free Antivirus kullandım. Test ettim. Gayet iyi. Kullanmayanlar önermiyor olabilir. Antivirus test laboratuvarlarının güvenilirliğinden şüphe duysam da aşağıdaki testlere bakın koruması bir çok Antivirusden iyi.

AV-Comparatives - Independent Tests of Anti-Virus Software - Real World Protection Test Overview

Para verirsem zaten, hiç düşünmeden Kaspersky IS 2018 alırım. Mesela n11 sitesinde KIS 2018 için 1 senelik lisans 30 TL'ye satılıyor :) Onu alsam, sonradan bir pürüz çıkar mı? 1 ay sonra patlar mı mesela :)
Ayrıca KIS 2018 için Trial yöntemi yaparak kullansak mantıklı mı?

Açıkcası onlara ben pek güvenmiyorum. Dediğiniz gibi patlayabilir. Ayrıca KIS için deneme sürümü en fazla 3 ay bulursunuz o da değmez.

Sizin önerdiğiniz F-Secure SAFE Internet security 6 aylık olan programın hediyesi devam ediyor mu? Hem Türkçe, hem de 6 ay hediye :) Bu programı kurayım mı, AVG IS 2018'i silip?

AVG'yi mutlaka kaldırın. F-Secure hediyeyi devam ettiriyor. Bu arada sonuncu linkte AV-Comparatives'in anketine katılarak belirli Antivirusler ve F-Secure SAFE key kazanma şansınız var(Listede istediğiniz Antivirus'ü seçerek yazıyorsunuz). Ona da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

F-Secure SAFE | Internet security for all devices

Security Survey 2018

Panda Free Antivirus kullandım. Test ettim. Gayet iyi. Kullanmayanlar önermiyor olabilir. Antivirus test laboratuvarlarının güvenilirliğinden şüphe duysam da aşağıdaki testlere bakın koruması bir çok Antivirusden iyi.

AV-Comparatives - Independent Tests of Anti-Virus Software - Real World Protection Test Overview

Açıkcası onlara ben pek güvenmiyorum. Dediğiniz gibi patlayabilir. Ayrıca KIS için deneme sürümü en fazla 3 ay bulursunuz o da değmez.

AVG'yi mutlaka kaldırın. F-Secure hediyeyi devam ettiriyor. Bu arada sonuncu linkte AV-Comparatives'in anketine katılarak belirli Antivirusler ve F-Secure SAFE key kazanma şansınız var(Listede istediğiniz Antivirus'ü seçerek yazıyorsunuz). Ona da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Security Survey 2018

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim öncelikle. Dediğiniz gibi kullanmayanlar önermiyor olabilir. Test sonuçlarına baktım. Yüksek oranı Panda'nın. Kullanmadığım laptop var. Test amaçlı ona kurarım. Hemde denemiş olurum. Şuan kullanmakta olduğum makineye farklı bir program kuracağım tabi ki :)

30 TL'ye satılan lisans bu: Kaspersky İnternet Security 2018 - 1 Pc - 1 Yıl Orjinal Lisans - n11.com
Deneme sürümü değildi, diğer bahsettiğim. Trial olarak kullananlar var. 1 aylık indirip, süre dolmadan koruma kısmını kapatıp, programdan çıktıktan sonra, trial programını çalıştırıp, tekrar 1 ay kullanma programı demek istediğim. Sitenin isimini yazmak yasak mı? onu bilmediğim için yazmıyorum. Kaspersky R**** T**** *.*.*.** diye yazarsanız, en üstte çıkan sayfada bakarsınız o programa.

Benim de düşüncem aynı aslında. Pek fazla ısınamadım AVG programına.
AV-Comparatives'in anketine dediğiniz linkten katıldım ve anketi tamamladım. Şubat sonunda sanırım 200 kişi arasında dağıtım olacakmış. Şansımı denedim bende :) F-Secure SAFE programını seçtim. Kaspersky IS seçecektim ama, çok popüler olduğu için belki çıkmaz diye F-secure'yi seçtim. Bu ankete zaman dolana kadar istediğimiz kadar katılsak olur mu? Şansımızın artması açısından, aynı PC'den yani :)

F-secure kampanya linkinde: ''F-Secure ürünlerini kullanmaya başlamak için lütfen bir F-Secure hesabı oluşturun'' yazısı var biliyorsunuz. Hesabı oluştururken, sallamasyon isim yazsak olur sanırım. E- posta içinde sürekli kullandığımız mail yerine başka mail yazsak olur sanırım. İndirme linki gönderiyor sanırım adresimize? Bu kısmı da cevaplarsanız, şuan kullanmadığım laptop var. Onda hesap açıp programı test edeyim. Hoşuma giderse, şuan kullandığım makineme de kurarım inş. Son olarak, F-Secure hesabı oluşturduktan sonra, indirme linki gelmeden eski kullandığım AVG IS'yi kaldırayım mı? Yoksa link geldikten sonra mı? Biraz saçma bir soru oldu sanırım :)

Akşam-akşam başınızı ağrıttıysam, kusura bakmayın. Ama cevaplarınız ve bilgilendirmeleriniz çok faydalı oldu bana. Tekrar teşekkür ederim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tür araçlarda virüs olabiliyor. Riske atmış olursunuz. Hem de bunun crackten farkı yok.

Bu ankete zaman dolana kadar istediğimiz kadar katılsak olur mu? Şansımızın artması açısından, aynı pc'den yani :)

AV-Comparatives o anketi değerlendiriyor. Ahlâki olmaz.

Son olarak, F-Secure hesabı oluşturduktan sonra, indirme linki gelmeden eski kullandığım AVG IS'yi kaldırayım mı? Yoksa link geldikten sonra mı? Biraz saçma bir soru oldu sanırım :)

Hesabı, kullandığınız mail adresiyle oluşturabilirsiniz. Merdiven altı bir kurum değil sonuçta :) Hesabı oluşturduktan sonra aktivasyon mail'i geliyor. Aktif ettikten sonra tarayıcıdan F-Secure hesabınıza giriyorsunuz oradaki talimatlarla bilgisayarınıza kurulum aracı iniyor. Araç virüs var mı diye kontrol etmek amacıyla önden bir tarama yapıyor sonra kuruluma geçiyorsunuz. Hesabı aktif ettikten sonra AVG IS'yi kaldırın bilgisayarı yeniden başlatın sonra bahsettiğim adımlarla F-Secure SAFE kurulumuna geçin.

Akşam-akşam başınızı ağrıttıysam, kusura bakmayın. Ama cevaplarınız ve bilgilendirmeleriniz çok faydalı oldu bana. Tekrar teşekkür ederim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Hayır problem yok :) Yanlış yönlendirilmemeniz için uğraşıyorum. Ben teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tür araçlarda virüs olabiliyor. Riske atmış olursunuz. Hemde bunun crackten farkı yok.

Bende öyle düşündüğüm için fikir almak istedim.

AV-Comparatives o anketi değerlendiriyor. Ahlâki olmaz.
Şans sonuçta, çıkarsa ne ala. Fazlada zorlamamak lazım.

Hesabı, kullandığınız mail adresiyle oluşturabilirsiniz. Merdiven altı bir kurum değil sonuçta :) Hesabı oluşturduktan sonra aktivasyon mail'i geliyor. Aktif ettikten sonra tarayıcıdan F-Secure hesabınıza giriyorsunuz oradaki talimatlarla bilgisayarınıza kurulum aracı iniyor. Araç virüs var mı diye kontrol etmek amacıyla önden bir tarama yapıyor sonra kuruluma geçiyorsunuz. Hesabı aktif ettikten sonra AVG IS'yi kaldırın bilgisayarı yeniden başlatın sonra bahsettiğim adımlarla F-Secure SAFE kurulumuna geçin.

Sürekli kullandığım mail adresini kasdetmiştim. Dediğiniz adımları birazdan, kullanmadığım laptop da deneyeceğim. 1-2 gün diğer makine de kullanayım. Baktım kafama yattı program. Şuan kullandığım makineme de kurarım. Programı kaldırmak istediğimizde mesela, direk program ekle-kaldırdan mı, yoksa revo uninstall tarzı program ile mi kaldırma işlemi yapalım? Gerçi kendi kaldırma aracı vardır. Yoksa da en mantıklısı virüs programını program-ekle kaldırdan silmek daha mantıklı sanırım. Neyse bu sonra ki konu :)

Hayır problem yok :) Yanlış yönlendirilmemeniz için uğraşıyorum. Ben teşekkür ederim.

Zamanınızı aldığım için söyledim. Sonuçta forumdayız bilgi-alışverişi yapıyoruz :)
Birazdan kurulumu yaparım inş. Gelişmeleri yazarım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı