Kaspersky ile tarama yaparken kernel panic hatası

egeda

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda virüs olabileceği anısında olduğum için program araştırayım dedim. Kaspersky indirdim ve USB'ye attım. İşlemi başlattım şöyle bir ekranda dondu. Ne yapmam gerek bu andan itibaren?

pc.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel donanımlı bazı sistemlerde UEFİ ile düzgün çalışmayabilir. Kısaca bios ayarlarıyla ilgili bir durum. Legacy ayarlarda çalıştırabilirsin.
Live cd ile tarama amacınız nedir? Normal IS yazılımını kuramıyor musunuz?

Yeniden başlattım ve tekrar denedim. Bu sefer değişik güvenli mod tarzı bir masaüstü açıldı. Kaspersky'a özgü bir şey sanırım. Oradan tüm dosyaları seçip tarama yaptım. Zararlı bir şey çıkmadı fakat çok büyük bir sıkıntıyla karşı karşıyayım. Kaspersky yüklemeden önce 10 saniyede açılan PC 1 dakika buluyor açılması. Bunu halletmek için bir çözüm arıyorum. Şunuda belirtiyim virüs taraması yapma fikri İzmir yazında bile Overwatch oynarken max 50 derece alıyordum. Şuan soğuklardan dolayı bu değerin altında alıyordum tabi. Geçen hafta kalorifer açıldı ve aynı oyunda, aynı performans 56 derece gördüm. İkinci virüs taratma nedenim PC ilk açıldığında belirleyemediğim bir cmd açılıyor ve anında görünmez oluyordu. Şuan ne yapıcağımı bilmiyorum ve tavsiyelere ihtiyacım var :)

'' Live cd ile tarama amacınız nedir? Normal IS yazılımını kuramıyor musunuz? '' Bu sorunuz hakkında bir fikrim yok terimleri bilmiyorum çünkü ben sadece biraz araştırıp bu taramayı yaptım. Bilgim yok yani terimler hakkında.

Yeniden başlattım ve tekrar denedim. Bu sefer değişik güvenli mod tarzı bir masaüstü açıldı.
Güvenli mod değil o Kaspersky'ın işletim sistemi işte :)
Kaspersky yüklemeden önce 10 saniyede açılan PC 1 dakika buluyor açılması. Bunu halletmek için bir çözüm arıyorum.
Gayet normal bir durum AV'lerin çoğunda yapması gereken bir durum. Kaspersky yükleniyorsa niye live sistemi ile uğraşıyorsunuz demiştim yukarıda.
'' Live cd ile tarama amacınız nedir? Normal IS yazılımını kuramıyor musunuz? '' Bu sorunuz hakkında bir fikrim yok terimleri bilmiyorum çünkü ben sadece biraz araştırıp bu taramayı yaptım. Bilgim yok yani terimler hakkında.
Live sistem kurulumsuz bir işletim sistemini yani OS'u başlatabilen imaj sistemli işletim sistemidir. Kaspersky'ın Live rescue da bunların içindedir. IS dediğim de Antivirüs yazılımının IS versiyonudur. Internet security yani. Bu şekilde tekrar okursanız anlarsınız.

Güvenli mod değil o Kaspersky'ın işletim sistemi işte :)

Gayet normal bir durum AV'lerin çoğunda yapması gereken bir durum. Kaspersky yükleniyorsa niye live sistemi ile uğraşıyorsunuz demiştim yukarıda.

Live sistem kurulumsuz bir işletim sistemini yani OS'u başlatabilen imaj sistemli işletim sistemidir. Kaspersky'ın Live rescue da bunların içindedir. IS dediğim de Antivirüs yazılımının IS versiyonudur. Internet security yani. Bu şekilde tekrar okursanız anlarsınız.

Bilgisayardaki zararlılardan kurtulmaktı amacım o yüzden kurdum hoş onuda elime yüzüme bulaştırmışım anlaşılan. Daha fazla kurcalamasam iyi olucak yoksa format atmak zorunda kalıcam anlaşılan :) Anladığım kadarıyla Kaspersky yavaşlatıyor PC'yi açılırken gerçi yavaşlatmak hafif kaldı dondurmak desem yeridir. Peki ben bunu nasıl kaldırabilirim yani eski haline getirebilir miyim yoksa tek çare format atmak mı? UEFI Windows 10 kurmuştum. İlgi ve alakanız için teşekkürler bu arada :melek:
BİOS'a bir göz atayım dedim ve MSI fast bootun kapalı olduğunu gördüm(Kaspersky kapatmış olmalı). Bunu enable yaptım ve eski hızında açıldı PC. Sanırım silinecek bir şey yokmuş. Tamamen benim cahilliğime verin :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı