Kaspersky virüs bulamıyor

Wilhelm II

Decapat
Daha fazla  
Windows Defender bir trojan tespit etti. Sonrasında ben Kaspersky ile tam tarama yaptım ve Kaspersky bir şey bulamadı. Ayrıca Kaspersky çok hızlı tam tarama yapıyor. Şimdi "Bunda sorun ne?" diye sorabilirsiniz haklısınız da sorun şu: 300 bine yakın dosya var öyle küçük dosyalar da değiller ama Kaspersky bu dosyaların hepsini 5 dakikada tarıyor. Sizce de anormal değil mi?

Kanka şöyleki Windows Defender 3.parti olan her şeyi trojan olarak algılıyor çok yaşadım ben ve trojan değillerdi bunun dışında Kaspersky'ın hızlı tarama olayı bence 5dk yavaş öyle diyeyim yani.

Kanka şöyleki Windows Defender 3.parti olan her şeyi trojan olarak algılıyor çok yaşadım ben ve trojan değillerdi bunun dışında Kaspersky'ın hızlı tarama olayı bence 5dk yavaş öyle diyeyim yani.
Hızlı tarama yapmıyorum tam tarama yapıyorum. 1 aydır düzenli bir şekilde sık sık tam tarama yapıyorum Kaspersky üzerinden ve buna rağmen Kaspersky hiçbir virüs tespit edemedi.

Windows Defender sildiği içindir. Ayrıca Kaspersky normalde diğer antivirüslere göre daha yavaş tarıyordu ancak bir problem olacağını sanmıyorum.

Windows Defender sildiği içindir. Ayrıca Kaspersky normalde diğer antivirüslere göre daha yavaş tarıyordu ancak bir problem olacağını sanmıyorum.
Windows Defender virüsü tespit etmeden 3 saat önce tam tarama yapmıştım. Yani anlayacağın 1 günde 2 kez tam tarama yaptım.

Windows Defender virüsü tespit etmeden 3 saat önce tam tarama yapmıştım. Yani anlayacağın 1 günde 2 kez tam tarama yaptım.
Hocam Kaspersky'a o kadar güvenmiyorsanız başka antivirüse geçebilirsiniz ama Windows Defender çok False-Positive veriyor Kaspersky ile alakası olmadığını düşünüyorum şimdiden söyleyeyim.
Ağır ama tam korusun diyorsanız Norton önereceğim.
Ağır ama az FP (False-Positive) versin diyorsanız BitDefender önereceğim (BitDefender'ın biraz fazla False-Pozitive verdiğini biliyorum ancak ağır programlar arasında en az FP verenlerden biri).
Çok hafif bir şey istiyorsanız ESET önereceğim.

Windows Defender bir trojan tespit etti. Sonrasında ben Kaspersky ile tam tarama yaptım ve Kaspersky bir şey bulamadı. Ayrıca Kaspersky çok hızlı tam tarama yapıyor. Şimdi "bunda sorun ne?" diye sorabilirsiniz haklısınız da sorun şu: 300 bine yakın dosya var öyle küçük dosyalar da değiller ama Kaspersky bu dosyaların hepsini 5 dakikada tarıyor. Sizce de anormal değil mi?

Kaspersky illa virüs bulacak diye bir şey yok bazen bulur bazen bulamaz. Defender belki yanlış tespit yapmıştır genellikle yanlış tespiti fazla. Defender'ın bulduğu dosyayı Kaspersky'a tarat seçici taramayla.

Kaspersky illa virüs bulacak diye bir şey yok bazen bulur bazen bulamaz. Defender belki yanlış tespit yapmıştır genellikle yanlış tespiti fazla. Defender'ın bulduğu dosyayı Kaspersky'a tarat seçici taramayla.
Defender reis sağ olsun dosyayı silmiş. İşletim sisteminden bağımsız olarak takılıyor reis.

Yeni konular

Geri
Yukarı