Kaspersky Virus Removal Tool sonuçları güvenilir midir?

caylakdonanimci

Hectopat
Merhaba, arkadaşlar KVRT adlı uygulama ile sistemimi taradım, 45 dakika sürdü ve hiçbir tehdit bulamadı, bu sonuçlara göre kesinlikle virüs yok diyebilir miyiz?

Beni şüphelendiren şey format attıktan sonra 650 MB RAM tüketen bilgisayarımın süreç içerisinde 1200 MB'lara çıkması, sizler ekteki resimlere baktığınızda olağandışı bir hareket görüyor musunuz?

Dosya Ekleri

• Görev Yöneticisi 1.png
    Görev Yöneticisi 1.png
    44,6 KB · Görüntüleme: 110
  • Görev Yöneticisi 2.png
    Görev Yöneticisi 2.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 102
  • Görev Yöneticisi 3.png
    Görev Yöneticisi 3.png
    54,2 KB · Görüntüleme: 106
Çok iyi fakat KVRT ile IS ürünü bir değil. KVRT sadece bir tarama ve temizlik aracıdır. AV kurma imkanı varken ona başvurmayız. Korumayı IS olanı sağlar.

@caylakdonanimci Açtığı konuda bilgisayarına yüklenmesi gerekmeyen tek seferlik bir çözüm istediğini, çok açık bir biçimde belirtmişti. İstediğini elde etti diyebiliriz sanırım.

Beni şüphelendiren şey format attıktan sonra 650 MB RAM tüketen bilgisayarımın süreç içerisinde 1200 MB'lara çıkması, sizler ekteki resimlere baktığınızda olağandışı bir hareket görüyor musunuz?
Resimlere göre çıkarım yapamayız ama böyle yükselmeler olabilir. Şüpheniz varsa alttan rapor 1 ve 3 paylaşırsanız inceleriz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı