Kaspersky vs ESET vs Bitdefender

Kaspersky - ESET - Bitdefender sizce hangisi?

• Kaspersky

Oy: 22 78,6%
  • ESET

Oy: 4 14,3%
  • Bitdefender

Oy: 2 7,1%
  • COMODO

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    28
  • Anket kapandı .
Bu listenin kaynağı yok. Norton, VIPRE, Sophos başarılı yazılımlar fakat dediğiniz listede yok.
İşin uzmanı değilim. Test sitelerinden gördüğüm kadar cevap verebildim.

Dosya Ekleri

• xx.png
    xx.png
    161 KB · Görüntüleme: 42
Ücretli bir tercih yapacaksanız ESET Internet Security öneririm. Yıllardır kullanıyorum en ufak sorununu görmedim. Performans açısından listedekilerin en iyisi, false-positive oranı açısından listedekilerin en iyisi, tespit oranı açısından ise rakiplerinden farkı yok.

• Kaspersky sistem performansına az etki etti bende, fakat ağ bağlantımı ciddi miktarda yavaşlattı.
  • Bitdefender ise uygulama açılışlarına ciddi oranda etki ediyor ve Autopilot moduna alırsanız profiller arasında geçiş yaparken sistemde anlık donma yaşatıyor. Çevrimdışı tespitte diğerlerinden daha iyi ancak bunun sebebi diğer rakipleri gibi online motora daha az yatırım yapması. Algılamaları genellikle offline motorda yapıyor, bu da bellek tüketimini inanılmaz arttırıyor. Kaspersky ve ESET 40-50 MB bellek tüketimi ile bütün işlerini hallederken Bitdefender'da bu değerler 350-400 MB boş değerlere çıkmıştı bende.
  • ESET ise 40-50 MB gibi bir bellek tüketimi, ağa en ufak etkisi olmaması ve elbetteki kanıtlanmış koruması sebebiyle tercihim oldu. Birçok kişiye de öneririm. Sadece koruma anlamında değil, tarama motoru olarak da en güvendiğim çözümlerden biridir kendisi.

Yalnız şuna açıklık getirelim, ücretli mi ücretsiz mi?
Ücretli kullanılacaksa kesinlikle ESET.
Ücretsiz kullanılacaksa ESET deneme sürümü, bitiminde ise Kaspersky Security Cloud Free tavsiyemdir.

Ücretli bir tercih yapacaksanız ESET ınternet Security öneririm. Yıllardır kullanıyorum en ufak sorununu görmedim. Performans açısından listedekilerin en iyisi, false-positive oranı açısından listedekilerin en iyisi, tespit oranı açısından ise rakiplerinden farkı yok.

• Kaspersky sistem performansına az etki etti bende, fakat ağ bağlantımı ciddi miktarda yavaşlattı.
  • Bitdefender ise uygulama açılışlarına ciddi oranda etki ediyor ve autopilot moduna alırsanız profiller arasında geçiş yaparken sistemde anlık donma yaşatıyor. Çevrimdışı tespitte diğerlerinden daha iyi ancak bunun sebebi diğer rakipleri gibi Online motora daha az yatırım yapması. Algılamaları genellikle offline motorda yapıyor, bu da bellek tüketimini inanılmaz arttırıyor. Kaspersky ve ESET 40-50 MB bellek tüketimi ile bütün işlerini hallederken Bitdefender'da bu değerler 350-400 MB boş değerlere çıkmıştı bende.
  • ESET ise 40-50 MB gibi bir bellek tüketimi, ağa en ufak etkisi olmaması ve elbetteki kanıtlanmış koruması sebebiyle tercihim oldu. Birçok kişiye de öneririm. Sadece koruma anlamında değil, tarama motoru olarak da en güvendiğim çözümlerden biridir kendisi.

Yalnız şuna açıklık getirelim, ücretli mi ücretsiz mi?
Ücretli kullanılacaksa kesinlikle ESET.
Ücretsiz kullanılacaksa ESET deneme sürümü, bitiminde ise Kaspersky Security Cloud Free tavsiyemdir.

Ücretli kullanacağım. ESET bakalım biraz daha araştırma yapayım yıllık olarak alacağım.

ESET bence şu aralar çok iyi bir koruma sağlıyor Kaspersky bırakıp ESET'e geçtim. Şu anlık bir kusuru yok. Ben göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı