Çözüldü Kaspersky yükledikten sonra fan hızı arttı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Optikiyaza

Hectopat
Makaleler
4
Kaspersky'ı yükledikten sonra fan hızı arttı. Sayısal olarak bilmiyorum fakat ses olarak belli oluyor.

Bu programı nasıl sadece tıkladığımda çalışacak duruma getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kapalı tutacaksan sistemde yüklü durması için bir sebep yok. Daha hafif bir alternatife yönelebilir veya ayarlardan yalnızca uygulama yürütülürken taraması içi ayarlayabilirsin.

Screenshot_8.png
Kaspersky'ı yükledikten sonra fan hızı arttı. Sayısal olarak bilmiyorum fakat ses olarak belli oluyor.

Bu programı nasıl sadece tıkladığımda çalışacak duruma getirebilirim?
Görev yöneticisi-başlangıç-kaspersky sağ tık-devre dışı bırak.

Ben de dün yükledim Kaspersky'ı fakat bende şöyle bir sorun oldu: hızlı taramada çıkanları sildikten sonra sistem yeniden başlayınca birkaç dakikalığına laptopun fanı durdu ve sonra yüksek devirde çalışmaya başladı :D.

Kapalı tutacaksan sistemde yüklü durması için bir sebep yok. Daha hafif bir alternatife yönelebilir veya ayarlardan yalnızca uygulama yürütülürken taraması içi ayarlayabilirsin.

Eki Görüntüle 750113

Aslında aradığım tam buydu. Evet sadece program açıkken çalışmasını istiyordum.

CPU'ya çok mu yük bindiriyor? Sıcaklıkları ve fan hızını kontrol edin. AIDA64 > bilgisayar > algılayıcı burada yazar.

Kaspersky'ı şu şekilde optimize edebilirsiniz.
Kaspersky Security Cloud - Free İnce Ayarları - Technopat Sosyal | Technopat Sosyal

Rehberi daha sonra inceleyeceğim teşekkürler.

Görev yöneticisi-başlangıç-Kaspersky sağ tık-devre dışı bırak.

Forumda biri bana öyle yapınca çalışmaya devam ediyor demişti.

AIDA64 > bilgisayar > algılayıcı.

Çalıştır'a mı yazıyoruz?

Oyundayken arkaplanda antivirüs FPS kaybı yaşatmaz mı?
Güvenlik duvarının ping artışına neden olabileceği dışında antivirüslerin oyun performansına etki ettiğini duymadım. Bunu kendiniz de test edebilirsiniz.

Geri
Yukarı