Katar Pro vs Corsair M55 RGB Pro

k0blenZ

Centipat
Daha fazla  
Katar Pro almayı düşünüyordum, karşıma Corsair M55 RGB Pro çıktı 220 TL. Şu an Katar Pro 160 TL civarı. Fiyat farkına değer mi?
Başka öneriniz var mı 200 TL civarı?

Razer Viper Mini tam bir fırsat ürünü oldu alana.

Bende almıştım. Kücük bir mouse denilsede bence değil. Normalde büyük mouse kullanan biri olarak orta geldi boyutu.

Kayması ve ağırlığı sizce nasıl çünkü ben hep küçük mouse kullandım o yüzden elim küçük ve hafif mouselara alıştı.

Kayması ve ağırlığı sizce nasıl çünkü ben hep küçük mouse kullandım o yüzden elim küçük ve hafif mouselara alıştı.

Eğer hafif mouselara alıştıysan zaten çok memnun kalırsın 61 gram ağırlığı var ki bence çok hafif. Kaymasından da memnun kaldım açıkçası öneririm.

Normalde ben ağır mouse kullanan biriyim.

İlk kez bu kadar hafif bir mouse kullanıyorum.

Diğer bilgisayarımda ise Asus TUF Gaming M5 var. Oda bundan biraz daha ağır bir mouse.
Asus TUF Gaming M5 elimi ciddi rahatsız eden bir ürün. Ancak alışınca kullanmam diyemediğim bir ürün. Her bilgisayarı açınca 10-15 dakika Asus TUF Gaming M5 kullanmak şart oyun öncesi.
Arkası şişik olduğu için eli gerçekten yoruyor.

Razer Viper Mini için şunları söyleyebilirim.
Yapısı sayesinde gerçekten ele oturan bir ürün.
Hafiflik normalde benim için sinir bozucu bir şey olsa da bu üründe bayıldım bu hafifliğe.
LOD hatası görmedim.
Razer yazılımdan pek bir şey anlamadım. Bu sebeple kurcalamadan 1600 DPI ile kullanıyorum. 1000 DPI altı çok ağır kalıyor. Bu mouse için en güzel aralığın 1200-1600 olduğunu düşünüyorum DPI denemeleri sonrasında.
Yan tuşların tıklaması çok iyi. Sol ve sağ tıklama hissiyatı garip geldi ama alıştım. Oyunlarda tuş yapısının Asus TUF Gaming M5 modelinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Basım ömrü için bir şey demiyorum. Kullanıma göre dayanıklılık ve ömür değişiyor. Önemli olan düzgünce kullanabilmek. Açıklanan dayanıklılık ömrüne ulaşana kadar zaten mezar taşım dikilmiş olur. :)

Hareket sırasında sürtünme ve kayma durumuna gelirsek eğer şunları söyleyebilirim.
Razer mouse pad ile kullanmıyorum. Ciddi profesyonel bir mouse pad ile gerçekten ciddi performans gösterecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.
Xrades Razer 90x40 ile kullanımda yüzey sayesinde daha kontrollü bir mouse oluyor. Ancak temiz tutulmazsa fare altındaki yapının ömrü kısalacaktır.
Gamebooster gaming mouse pad XL PUNISHER olan hediye gelen ürünü açmadım. Xrades Razer yüzeyine göre daha prüzlü bir kumaş yüzeyi var gibi. Buda sürtünme sesinin meydana gelmesi demek.
Asus TUF Gaming M5 ile hediye gelen Asus ROG mouse padini kullanıyorum. Bu ürünle birlikte kullanıma bayıldım diyebilirim. Yüzey prüzü fareye engel değil. Çok güzel hareket ediyor bu ürünle birlikte Razer Viper Mini.

Normalde ben ağır mouse kullanan biriyim.

İlk kez bu kadar hafif bir mouse kullanıyorum.

Diğer bilgisayarımda ise ASUS TUF Gaming M5 var. Oda bundan biraz daha ağır bir mouse.
ASUS TUF Gaming M5 elimi ciddi rahatsız eden bir ürün. Ancak alışınca kullanmam diyemediğim bir ürün. Her bilgisayarı açınca 10-15 dakika ASUS TUF Gaming M5 kullanmak şart oyun öncesi.
Arkası şişik olduğu için eli gerçekten yoruyor.

Razer Viper Mini için şunları söyleyebilirim.
Yapısı sayesinde gerçekten ele oturan bir ürün.
Hafiflik normalde benim için sinir bozucu bir şey olsa da bu üründe bayıldım bu hafifliğe.
LOD hatası görmedim.
Razer yazılımdan pek bir şey anlamadım. Bu sebeple kurcalamadan 1600 DPI ile kullanıyorum. 1000 DPI altı çok ağır kalıyor. Bu mouse için en güzel aralığın 1200-1600 olduğunu düşünüyorum DPI denemeleri sonrasında.
Yan tuşların tıklaması çok iyi. Sol ve sağ tıklama hissiyatı garip geldi ama alıştım. Oyunlarda tuş yapısının ASUS TUF Gaming M5 modelinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Basım ömrü için bir şey demiyorum. Kullanıma göre dayanıklılık ve ömür değişiyor. Önemli olan düzgünce kullanabilmek. Açıklanan dayanıklılık ömrüne ulaşana kadar zaten mezar taşım dikilmiş olur. :)

Hareket sırasında sürtünme ve kayma durumuna gelirsek eğer şunları söyleyebilirim.
Razer mouse pad ile kullanmıyorum. Ciddi profesyonel bir mouse pad ile gerçekten ciddi performans gösterecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.
Xrades Razer 90x40 ile kullanımda yüzey sayesinde daha kontrollü bir mouse oluyor. Ancak temiz tutulmazsa fare altındaki yapının ömrü kısalacaktır.
Game Booster Gaming mouse pad XL PUNISHER olan hediye gelen ürünü açmadım. Xrades Razer yüzeyine göre daha prüzlü bir kumaş yüzeyi var gibi. Bu da sürtünme sesinin meydana gelmesi demek.
ASUS TUF Gaming M5 ile hediye gelen ASUS ROG mouse padini kullanıyorum. Bu ürünle birlikte kullanıma bayıldım diyebilirim. Yüzey prüzü fareye engel değil. Çok güzel hareket ediyor bu ürünle birlikte Razer Viper Mini.

WoW beklediğimden uzun bir yazı çıktı bakalım ne yazmışsın.

WoW beklediğimden uzun bir yazı çıktı bakalım ne yazmışsın.

Uzun süre kullanayım inceleme konusu açacağım. Oradaki yazım ciddi uzun olabilir.
Kıyaslama ve DPI aralarındaki sonuçlara kadar değinmeyi düşünüyorum.

Bazen uzun uzun yazmak daha iyi oluyor. Bu kısa hali ve yazmak istediğim çok fazla şey varken bu kadar kısaltabildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı