Kavisli monitörde çizim yapılır mı?

TursuluPasta

Hectopat
Daha fazla  
Kavisli monitörde çizim yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Flat (düz) ekranda yapmak daha sağlıklı sonuçlar doğuracaktır ama ben curved (kıvrık) ekranda autocad çizimlerimi yapmıştım. Dersi de BA ile geçtim. Kısaca kıvrık ekranda çizim yapılabilir ama mümkünse düz ekran kullanmak daha iyi olur düşüncesindeyim.

Oyuncu monitör u almayi planlıyorum ve cizim derken blender 2.9 gibi

Henüz ekran satın almamışsanız ve almayı planlıyorsanız düz ekran almanızı şiddetle tavsiye ederim. Curved ekranlarda ghosting ve ışık sızması sorunu düz ekranlara göre daha çok yaşanmakta. Her ne olursa olun VA panellerden uzak durun. IPS almanız ilk sırada olsun. Benim için oyun daha önemli çizim ikinci planda ve IPS alacak bütcem yok derseniz de kaliteli TN Panellere yönelin. ASUS ve VIEWSONIC gayet iyi markalar. Bu arada @Berkinsh arkadaşın gönderdiği linkteki monitör gayet iyi ve bence uygun fiyatlı.
@TursuluPasta

32 inch planliyorum cogu kavisli

32 inch çok büyük bence 27 inch en ideali. Kavisli alma kesinlikle önermiyorum. Sonradan çok pişman olursun. 27 inch al ileride bi tane daha alırsın çift monitör 10/10 sistem olur.
Diger monitör ne isime yarayacak ki

Çizim yapıyorsan büyük kolaylık bence. Zaten 32 inch ekran alıcaksan 4K al.
4k kadar butce yok
Va niye önermediniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…