Kazandığım parayı ne yapayım?

Makaleler
44
Doktor bana en fazla 3 saat bilgisayar başında otur, iş bul ve zihinsel aktivite yapma dedi. Ben ders çalışmayı deniyorum. Yazılım yapmayı deniyorum ve bu ikisi olmuyor. Şimdi yaklaşık 10 saat bilgisayar ve telefon bakıyorum. Telefon ve bilgisayar alacak oldum ve para biriktirmiştim. Çalıştım oldu diyordum;
Doktor telefon ve bilgisayar alacaksan alma diyordu. İşini görüyor mu diye sordu. Evet dedim. O zaman alma dedi. Oyun meraklısı biriyim ancak 10 saatte fazla diye düşünüyorum.

Biriktirdiğim parayı 3 şekilde harcayacağım;
1- Bilgisayar(4000 TL civarı)
2- Telefon(2000-3000 TL arası)
3- Tüm parayı aileme vermek(sadece 400-500 TL'yi kendime ayırırım)

Bunları böyle sayabilirim. Evde oturmak bana zulüm gibi geliyor. İşten çıktığım için böyle oturuyorum. Ya da başka bir şeye yatırım falan yapsam olur mu? Ehliyet almak istiyordum fakat dikkat dağınıklığı olduğu için vermezler diye düşünüyorum. Dikkat dağınıklığı çocukluktan değil, psikolojik hastalık yüzünden. Beyinsel gelişimim düzeyi normal olarak gözüküyor. Bir şey anlamıyorum diye kendime geri zekalı derdim. Epirkriz raporumda beyin gelişimi normal yazıyormuş meğer. Sadece çok düşündüğüm için kafa yorgunluğu ve dikkat dağınıklığı yapıyormuş. İşte her neyse...

Ben aileme vermeyi tercih ediyorum fakat bir fikir alayım dedim. Bilgisayarım ve telefonum eskidi ancak idare ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonun eskimiş, telefoncuya güzel bir fiyata okuyabilirsen üstüne koyup telefon alabilirsin. Geriye kalan parayı da ailene vermek en doğrusu olacaktır.
32 GB hafıza var. 15 GB boş hala. Bu şekil düşünürsek yeterli mi?
Birazını ailene ver kalan parayla çık gez hocam.
Öyle düşünüyorum ama karar veremedim. O yüzden fikir istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı