Kde neon grub hatası

Melbourne

Hectopat
Bilgisayarda Dual Boot kde neon ve Debian 10 kuruluydu. Debian'ı kaldırıp yerine Windows kurmak istedim. Debian'ın bulunduğu disk bölümünü kde Partition Manager ile NTFS olarak formatladım. Daha sonra boot-repair programı ile grub bölümünü onardım. Onarmamışım ama program başarıyla onarıldı dedi. Windows ISO'yu indirdikten sonra bilgisayarı kapattım. Daha sonra kuracaktım. ISO'yu yazdırmak için bilgisayarı açtığımda böyle bir hata alıyorum. İnternetten araştırdım ancak komutlar çok karışık geldi. Linux'da daha tecrübeli değilim. Elimde sadece Gparted Live bulunan bir USB bulunuyor.

Dosya Ekleri

• 20210120_193635.jpg
    20210120_193635.jpg
    132,4 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Gparted Live ile açmadan sorunu çözdüm. Yukarıda fotoğrafını attığım grub bölümüne aşağıdakileri komutları yazdım.

grub> ls (hd0) (hd0,msdos2) (hd0,msdos1) grub> set root=(hd0,msdos1) grub> linux /boot/vmlinuz-4.15.0-45-generic root=/dev/sda1 grub> initrd /boot/initrd.img-3.13.0-29-generic grub> boot

Komutları yeni olduğum için tam bilmiyorum ama anladığım kadarıyla kernel yükledim. Yanlışım varsa düzeltin. Çokça satır yazılar geçtikten sonra masaüstüne geldim ama hala grub bozuk galiba. İşimi garantiye almak istiyorum. Grub menüsünü OS içinden nasıl yeniden kuracağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı