Kediler kaç gün yalnız bırakılabilir?

hawwa

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar hazır bayram tatili de geliyorken il dışına seyahate çıkacağım. Fakat şöyle bir durum var, kedimi götüremeyeceğim. Kedimin yaklaşık 5 gün tek başına kalması gerekecek.

Komşularımız günde bir kez gelip suyunu, mamasını ve kumunu değiştirecekler ama ben yine de rahatsızım. Sizce kediyi yalnız bırakmakla kötü bir şey mi yapıyorum? Kedinin başına bir şey gelir mi? Yalnızlıktan ve ilgisizlikten ölür veya hastalanır mı? Cevaplarınızı ve varsa deneyimlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Şimdiden hepinize iyi bayramlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölmez, hastalanmaz, başına bir şey gelmez. Ama hayvanlarınızı günlerce yalnız bırakmayın, psikolojik olarak etkileniyorlar. Verebileceğiniz bir komşu ya da tanıdık falan yok mu?
Vallahi bir tanıdığa 3-4 günlüğüne verdik çok kötü bakmışlardı o yüzden yine vermeyi düşünmüyoruz başka verebileceğimiz birisi de yok maalesef

Günde 1 kere gelip bakilacaksa hiçbir şey olmaz. 5 gün kafa dinlerler 🐱
Hiç 5 gün kafa dinleme açısından bakmamıştım 🙂

2 günden sonra sıkıntı olur, hayvan strese falan girebilir. Ama komşularınız en azından 1 saat falan oynarsa belki bir şey olmaz.
Teşekkürler, aslında bende yalnız bırakmak istemiyorum fakat elimden bir şey gelmiyor ne yazık ki😕

Geri
Yukarı