Kedim çok küçük

İnan 3 yaşa göre 3 kilo çok az. Sadece kemikleri bile 2-2.5 kilo olabilir. Obez olsun demiyorum kilo alsın en azından 4 kilo 5 kilo olsun diyorum. Kestirmemin sebebi ise mevsim geçişi ve çok tüy dökmesi. Yemeğinizde kıl çıkmasını istiyorsanız orasını bilemem ben istemiyorum. O yüzden kestirdik.

Hocam niye tıraş ettiniz kediyi? Soyup soğana çevirmişsiniz.
Tıraş ettikten sonra böyle gözükmesi normal. Aç kalmıyor düzgün yemek veriyor iseniz ve yiyor ise sorun yok.
Olması gereken o zaten. Traş edilen kedilere bakarsanız hepsi öyle. Yüzleri patileri ve kuyruğunun ucu dışında her yer alınıyor. Mevsim geçişi ve çok tüy dökmesinden dolayı kestirdik. Aç kalmıyor fazlasını bile koyuyoruz.

Daha önce denk gelmedim garip geldi bana.
O zaman sorun yok.

@Kargaşa
Kedin gelişimini tamamlayalı uzun bir zaman olmuş. Dişi kedi olduğu için kilosu normal bence. Arkadaşımda aynı cins dişi kedi var ve benzer kiloya sahip.
Dediğiniz gibi mama ve suyunu eksik etmiyorsanız sorun yoktur. Mamayı iştahlı yiyor mu? Belki mamayı sevmediği için az yiyor olabilir.
Erkek smokin kedim var. Kilo verdirmeye çalışıyoruz. 7-7.5 kilo olmuştu şu an 6.5 kiloya kadar düştü. Kilo her canlı için kötüdür.

Hocam bilmiyorum ama seviyor yani. Ara sıra çiğnemeden yiyor öylede kusuyor. Kilo tabii ki çok iyi değil ama az da olsa kilo alsa iyi olurdu. Çok cılız duruyor çünkü.

@Kargaşa
Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla kilosu normal duruyor. Kemiği belli olmuyor.
Tüyleri olmadığı için cılız duruyor sadece.
Kilo alsa bile 300-500 gram alır en fazla. Üstü sağlıklı olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…