Kedinin dişleri nasıl fırçalanır?

Kargaşa

Hectopat
Yer
Ankara
Bugün kedim için fırça aldım dişlerini temizlemek için. Fakat macun yoktu sanırım. Kendi kullandığım macundan çok çok küçük bir şekilde alıp ıslatsam olur mu? Ne yapmalıyım yoksa kedi macunu mu almalıyım?

Kedi şekerli yemediği için dişleri bozulmaz büyük ihtimalle.

Hayır. Yani pek bir zararı olacağını sanmıyorum fakat kedileri için olan diş macunları bizimkisinden farklı. Biraz bekleyip veteriner onaylı bir diş macunu alıp kullanabilirsin.

-null-
Evet satılıyor, onların da dişlerinin temizlenilmeye ihtiyacı var. Buraya gereksiz mesaj atmak yerine arama motorunda küçük bir arama yapsanız ikimiz için de faydalı olacaktır.

Kedi şekerli yemediği için dişleri bozulmaz büyük ihtimalle.
Bozuluyor maalesef.

Son düzenleme:
Bozuluyor hocam geçen veterinere gittiğimizde kadın kedisinin dişini fırçalamadığı için kedinin dişini sökmüşlerdi.
Hocam sokak kedileri, köpekleri dişlerini fırçalamıyor nasıl onların dişlerine bir şey olmuyor? Bir şey olsa hayvan acıdan yaşayamaz ki diş ağrısı ağrıların en kötüsü.

Hocam sokak kedileri, köpekleri dişlerini fırçalamıyor nasıl onların dişlerine bir şey olmuyor? Bir şey olsa hayvan acıdan yaşayamaz ki diş ağrısı ağrıların en kötüsü.
Tamamen beslenmeyle alakalı. Mesela sokak kedileri fareler, küçük kuşlar ve bunun gibi avlarını yerken doğal yoldan dişlerini temizleyebiliyorlar. Fakat evcil kedilerin böyle bir imkanı olmadığı ve mama gibi gıdalar ile beslendikleri için dişlerinin bakımı yapılması gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…