Kedi'yi yıkamak için ne yapmalı?

nikoplotis

Centipat
Makaleler
2
Yer
sitolpokin
Daha fazla  
Sokakta 2-3 aylıkken bulduğum bir kedim var. O zamandan beri benimle(1, 5 yaşında). Normalde dükkanımızda kalıyordu. Fakat malum durumdan dolayı eve getireceğiz. Sokakta bulduğum için kendi doğasına yabancı kalmasın diye ara sıra dışarı çıkartırım. Dışarı çıkınca pislendi. Eve getireceğimiz için pis gelmesini istemiyorum. Ama sudan hiç hoşlanmaz. Bu durumda kedimi yıkamam gerekiyor. Nasıl yıkayacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar dilerim.

Bir kere dediklerinizi uygulamaya çalıştım fakat istemeyerek duşakabinden kaçmaya çalıştı.
Ben kovaya suyu hazırlıyorum ılık bir şekilde. Sonrasında kediyi getiriyorum ancak tırmalıyor, dikkat etmeniz de fayda var. Önce bir suyla yıkayın sonra şampuanla ( Bebek şampuanı yada kedi şampuanı, eğer bunlardan yoksa menthollu falan kullanmayın ) karın bölgesine, patilerinin arasına, göğsüne iyice yedirin, sonra suyla durulayın. Kediyi havluyla kurulayın sncak fön makinesiyle kurulamaya çalışmayın çok korkar. Kedinin duşa kabinden kaçması normal, benim ki banyo da bağırıyor, komşular geliyor ne oluyor diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı