Çözüldü Keenetic Extra DSL modemi router olarak kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gkhan06

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben internet bağlatmak için modemimi önceden almıştım fakat port sorunu çıktı ve 3 aydır internet bağlatamadım. Bu yüzden komşumuzla ortak bağlamaya karar verdim. Şimdi onların modemine Ethernet kablosunu taktık, kablo benim eve geldi ben de modemimin 1 numaralı Ethernet portuna taktım. Ayrıca modemin modeli Keenetic Extra DSL. Her neyse ben Keenetic mobil uygulaması ile kurulum yapmak için girdim fakat internete bağlanmak istediğiniz yöntemi seçin diye bir şey çıkıyor karşıma, oradan Ethernet kablosu olanı seçiyorum fakat hata veriyor. Bağlantı yok gibi bir şey diyor, fotoğrafını eke bırakırım zaten. Yani komşumun modemi benim evde çekmediği için benim modemimi kullanarak evime sinyal getireceğim, peki bunun için kullanılması gereken mod router mi? Acaba modu mu yanlış seçiyorum? Lütfen bilen arkadaşlar bilgilendirsin, bir türlü bağlayamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210108-225938.jpg
    Screenshot_20210108-225938.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 202
Maalesef yaptığınız iş yasal değil yani eğer birisi şikayet ederse para cezası yersiniz. Yapmamanızı tavsiye ederim.

kabloyu 1 numaralı porttan 3 numaralı port'a taktım ve sorun düzeldi. Konuyu kapatabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı