Keenetic extra DSL yüksek ping problemi

Rollof_exes

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci-Stajyer
Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar benim sıkıntım keenetci extra DSL aldım. Geçenlerde eski modemim TTNET'in verdiği ZyXEL modemdi eski modemim sıkça kopma problemi yaşıyordu. Bende 1 hafta önce tesisatını elden geçirdim ve azalttım kopma sorununu. Ama cihaz 10 yıllık olduğu için doğal olarak yenilemem gerekiyordu bu yüzden forum ve internette bolca övülen ve arkasında durulan Keenetic extra DSL modemini Hepsiburada üzerinden aldım. Modemi kurdum ben eski modemimden çok daha basitçe kurdum. Ayarları bir kurcaladım ve bize en iyi interneti verebilecek ayarları yaptım sonrasında kullanmaya başladım. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege benim en çok oynadığım oyun olduğu için sınava çalışmadığım bir gün indirdim ve oyuna girdim West europe serverında ilk başlarda ping seviyesi 50-60 da gidip geliyordu. Sonra oyuna girince 1000Ms'ye kadar çıktığı oluyordu. Acaba çok kişi olduğu için mi diye tek başına benim bilgisayarı bağladım ancak sonuç yine aynı. Ara ara 1000Ms'nin üstüne bile çıktığı oluyordu ve bu durum beni sinirlendirdi 500 TL para saydığım bir cihazın bu kadar kötü bir sonuç vermesi beni derinden etkiledi. Sonuçta her yolu denedim ancak Modem de sonuç hep aynı. Sonrasında eski TTNET'in verdiği modemi router olarak bağladım ve onun üzerinden bağlandım ve hala öyle yapmaktayım ping değeri bu eski cihazımda neredeyse 50-60 arasında sabit kalmaktaydı ve gerçekten bir an kendimi enayi durumunda hissettim. Bu gerçekten beni bayağı üzdü paramla rezil oldum. Neyse efendim kablo SNR değerleri 8dB de kanal ayarlaması yapamıyorum. İnternet sağlayıcım TurkNet ve 35 down 5 upload paketim var ve modeme bağlanma şeklim b. U eski hat tipi priz üçgen şeklinde ve RJ11 kablosu o üçgen şeklindeki prizin içinde uçları iki ayrı vidaya oturtturulmuş vaziyette. Her yolu denedim arkadaşlar hiçbir sonuç alamadım. Az önce Keenetic firmasına da yazdım inşallah sonuç alırım. Sonradan yazıyorum kusura bakmayın ama hem cloudflare hem de AdGuard'ı da denedim DNS konusunda ancak tam anlayamadım. Hangisi iyi onu da yazarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    72 KB · Görüntüleme: 145
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    78,5 KB · Görüntüleme: 140
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı