Çözüldü Keenetıc KN-2111-01TR extra DSL AC1200 modem ısınma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fatiksahin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim modemi Internet'te uzun araştırmalarım sonu bugün aldım ve kullanmaya başladım, yatay kullanınca bir hayli ısınmakta ancak dik kullanımda sıcaklık değeri düşüyor, normal ısılarda diyebilirim. Kullanan arkadaşlarda da bu gibi bir durum söz konusu mu arkadaşlar, bilgilendirirseniz sevinirim.

İyi forumlar.
@Tekno_TR arkadaşım internette bu modem ile ilgili mesajlarını gördüm ve modeme sahip biri olarak senin görüşlerini buraya aktarmanı isterim :)
Kullanan ya da fikirlerini sunabilecek bir arkadaş yok mudur ?

Son düzenleme:
Çözüm
Ben teşekkür ederim bütün markaları kullandım hepsinde sorun yaşadım sonra Keenetic ile karşılaştım Aman Allahım dedim :) bütün sorunlarım ççözüldü ve sorun yaşayan arayışta olan herkesin bu marka ile tanışması için elimden gelen herşeyi yapacağım dedim kendi kendime.

Artık ülkemizde biz size ne verirsek onu kullanmak zorundasınız tavrındaki markaların ömrü bitti her ay yeni bir FW yazılımı üreten sürekli kendini güncelleyen markalar tutunacak bu piyasada.
Aleyküm selam fatiksahin,

DSL modemlerde ısınma çok yaygın görülen bir durum ben Keenetic kullanan birisi olarak ısınma olayının normal bir değerde olduğunu ve bu değerlerin modemimi hiç bir şekilde yüksek ping vb. gibi etkilemediğini gözlemledim, modem ısınırsa kitlenir performansı düşer gibi ön yargılarımı bu modem yıktı sende kullandıkça bunun bir sorun olmadığını normal çalışma olduğunu göreceksin.

Eski kullandığım modemlerde ısınma oluyordu kilitlenme, yüksek ping vb. durumlar oluştuğunda ısınmaya bağlı olduğunu düşünüyordum bende, fakat yaşanılan sorunların ısınma kaynaklı değil donanım ve üzerindeki yazılımın uyumsuzluklarından kaynaklı olduğunu keenetic kullanmaya başlayınca anladım.

Deneyimlerini olumlu ve olumsuz bizimle paylaşırsan hem eliden geldiği kadar yardımcı olurum hem de diğer kullanan yada kullanmak için almayı düşünen forumdaşlarda yararlanabilir.

Bilgilendirme için teşekkürler @Tekno_TR, bende bu modemi almadan önce senin bir kaç yorumuna denk gelip akabinde araştırma yapıp satın aldım, ve 2-3 gündür kullanıyorum, internetim 16 Mbps ADSL ancak bu hafta TurkNet'e geçiş yapıyorum 35 Mbps'lik pakete. Modemin arayüzü çok kullanışlı ve hızlı, özellikle wifi açama kapama hızını görünce çok şaşırdım, önce ki modemde 10 saniyeye yakın bekletiyordu, bunda aç-kapa direk anında :) Daha henüz diğer sağlayıcıya geçmediğim için çok kurcalamadım ve esas gücünü görmedim ama geçtiğimde yeni bilgi güncellemesi yapacağım.

Ben teşekkür ederim bütün markaları kullandım hepsinde sorun yaşadım sonra Keenetic ile karşılaştım Aman Allahım dedim :) bütün sorunlarım ççözüldü ve sorun yaşayan arayışta olan herkesin bu marka ile tanışması için elimden gelen herşeyi yapacağım dedim kendi kendime.

Artık ülkemizde biz size ne verirsek onu kullanmak zorundasınız tavrındaki markaların ömrü bitti her ay yeni bir FW yazılımı üreten sürekli kendini güncelleyen markalar tutunacak bu piyasada.

Çözüm
Ben teşekkür ederim bütün markaları kullandım hepsinde sorun yaşadım sonra keenetic ile karşılaştım aman Allah'ım dedim :) bütün sorunlarım ççözüldü ve sorun yaşayan arayışta olan herkesin bu marka ile tanışması için elimden gelen her şeyi yapacağım dedim kendi kendime.

Merhaba biraz zaman geçmiş olsa da halen bilgi sahibisinizdir diye düşünüyorum bende keenetic extra DSL satın aldım 1 hafta süre kadar önce her şeyiyle mükemmel fakat bir açma kapama tuşu bulunmuyor kapatmak istediğim zaman ya adaptör kablsonu çekiyorum veya da takılı olduğu prizin anahtarını kapatıyorum bu bana kısa veya uzun vadede bir sorun yaratır mı aynı zamanda bir önceki modemim olan ASUS DSL-N16'ya göre bir tık daha fazla ısınıyor sanki fakat ısı sabit stabil durumda hep aynı sıcaklıkta bu normal çalışma sıcaklığımı acaba malüm havalarsa ısındı elbet etkisi vardır bende modemi yatay olarak masanın üstüne koydum bu da etki eder mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı