Kekemeliğin hayat boyı engel olması

İnan bana, karşımdaki kişinin kekeme olması bir gram umrumda bile değil. Önemli olan kaliteli, iyi bir insan olması. Daha yaşın genç, zamanla konuşma durumun eskisine göre daha da düzelecektir.

Haklısınız. Birde 20 aldığım içinde yemeğim azar, laf, alay kalmadı.

Evde günlük 1 saat kadar sesli bir şekilde kitap okumaya başlayn bence düzelir asla umudunuzu kaybetmeyin benim de hiç sevgilim olmadı

Kekemelik seni durdurabilecek bir şey değil, seni durduran şey bu durumdan çekiniyor olman.

Ortada çekinilecek bir şey yok. Özgüvenli olmaya bak. Kimse senin kekeme olup olmamana takılmayacak, kaliteli bir insan olman fazlasıyla yeter.

Dalga geçen varsa da, lise zamanları, o tarz tipler dalga geçecek bir şey her zaman bulur. Birkaç seneye orayı geride bırakacaksın, unutup gideceksin. Bu kadar ciddiye alma onları.

Kekeme kuzenim var askerliğini de yaptı üniversiteden de mezun oldu şu an evli ve ülke ülke dolaşıyor. Kendini sınırlama.
Haklısınız. Önceden böyle değildim gitmediğim yer, yapmadığım şey kalmazdı. Ama ergenliğe girdiğimden beri çok değiştim.

Biz her ne kadar sana bunu yap şunu yap desek te bu zorluğu (böyle adlandırdığın için diyorum bana göre bir insanın kekeme olması hiç bir problem değil) en iyi sen bilirsin, akademik hayatında geride kalmaman için durumu öğretmenlerine anlatıp sana eş değer zorlukta ödevler vermesini rica edebilirsin. Zaten sende diyorsun çok fazla yok diye, daha fazla sosyalleşip bu sorun ortadan kalkacaktır eminim ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…