Kendi evren kurgum için ne yapılmalı?

schlss

Hectopat
Makaleler
4
Dostlar selam. İlk açtığım konu da sadece bir hikaye yazma amacım vardı. Fakat gelen birkaç öneri sonrasında kendime bir evren yazma kararı aldım. Çeşitli tanrılar, elle çizilmiş evren ve temel bir hikaye var. Nasıl devam etmeliyim? Detay gerekebilir fakat şu an nasıl bir detay istenebileceğini bilmediğimden ötürü konu içinde cevaplayabilirim.

İlk önce bir ana karakter belirle. Bunun çevresini oluştur.
Sonra o çevrenin içine girdikçe eski olaylardan bahsedilsin, başka şehirler ile ilgili ilişkileri belirtilsin falan derken birbirlerine bağla böyle.

İlk önce bir ana karakter belirle. Bunun çevresini oluştur.
Sonra o çevrenin içine girdikçe eski olaylardan bahsedilsin, başka şehirler ile ilgili ilişkileri belirtilsin falan derken birbirlerine bağla böyle.

Şu an hikaye gerçekten aşırı geri de. Sadece 11-12 tanrı ve temel bir hikaye var. Onun dışında hikaye içinde kullanılması açısından aşırı acemice bir dil de geliştirdim. Şu anlık evren de nasıl bir zaman olduğu, tanrıların kim ve ne olduğu, evrenin detayları ve tanrılar arasında geçen basit bir hikaye var. Dediğiniz şeyi yapmam için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.

Dostlar selam. İlk açtığım konu da sadece bir hikaye yazma amacım vardı. Fakat gelen birkaç öneri sonrasında kendime bir evren yazma kararı aldım. Çeşitli tanrılar, elle çizilmiş evren ve temel bir hikaye var. Nasıl devam etmeliyim? Detay gerekebilir fakat şu an nasıl bir detay istenebileceğini bilmediğimden ötürü konu içinde cevaplayabilirim.
Üstat J.R.R. Tolkien'den esinlenebilirsiniz. Hayatını ve oluşturduğu evreni araştırmanızı tavsiye ederim.

Bir önce ki konuma bakarsanız yapmaya çalıştığım şey LOTR benzeri bir hikaye çıkarmak. Fakat bu ilk deneyimim olduğu için kaldım öyle.
Çok normal hocam öylece kalakalmanız. Ha deyince evren oluşturamazsınız zaten. Ama başlangıcı yapmışsınız, pes etmemenizi öneririm. Zaten LOTR evrenini biliyorsanız esinlenmeniz daha kolay olacaktır. Başarılar dilerim.

Şu an hikaye gerçekten aşırı geri de. Sadece 11-12 tanrı ve temel bir hikaye var. Onun dışında hikaye içinde kullanılması açısından aşırı acemice bir dil de geliştirdim. Şu anlık evren de nasıl bir zaman olduğu, tanrıların kim ve ne olduğu, evrenin detayları ve tanrılar arasında geçen basit bir hikaye var. Dediğiniz şeyi yapmam için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.
Hacı bizim özel güçlerimiz yok yani hemen bir şeyi yapamayız lakin hayallerinin olması zaman geçmesi gerekiyorsa geçsin. Yeter ki istediğin olsun.
Zamanı yapmak istediğin şeyler için harca, tabi insanlara zarar vermemek koşuluyla :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı