Kendi geliştirdiğim oyun hakkında fikirleriniz

İlk 2-3 bölümü kolay yap ben bitiririm bu oyunu çok kolay eheuheuehueh dedikleri anda 4. bölümde duvara toslasınlar hatırı sayılır bir zorlukta yap oyunu. Bu arada gerçekten hoşuma gitti oynamayı çok isterim tam hali ne zaman biter?
Benim de en çok düşündüğüm fikir bu. Ya bir öğretici bölümü yapacağım -ki bu insanları sıkar- ya da çok kolaydan başlayıp birden oyunun gerçek zorluğunu göstereceğim.
Eline sağlık yeni nesil flappy bird gibi güzel bir telefon oyunu olur bence. :D
Flappy bird bizim kırmızı çizgimizdir. Mobil oyun sektöründe o abimizin tırnağı kadar olsak bile biz yeter.😂
Yanlış anlamassan soru sormak istiyorum bu oyunu hangi kodlama programı ile kodladınız?
Ne yanlışı tabii ki sorabilirsiniz. Unity oyun motoru ve yazılım dili olarak C# kullanıyorum. Grafik tasarım Photoshop.
Helal olsun ya, böyle şeyleri görünce gurur duyuyorum.
Öyle bir duygu uyandırdıysa bu beni çok mutlu eder.👍

Son düzenleme:
Oyun oldukça güzel olmuş, hoş görünüyor oynaması zevkli olur :).

Bana kalırsa çeşitli roketler getirilebilir, her rokete farklı animasyonlar verilebilir,

Arka planlar değiştirilebilir,

Reklam izledikçe yeni can alınabilir ve oynayan yandığı yerde reklam izlerse kaldığı yerden devam etmesi gibi olaylar olabilir,

Butonlar yerine ekran bölümlere ayrılabilir,

Yazı tipi dediğiniz gibi değişirse daha güzel olur,

Roketle bitiş bölümüne gelindiğinde (sondaki yeşil zemin) kendisi düz bir biçimde iniş yaparsa güzel olur hatta sondaki yeşil zemine iniş platformu bile eklenebilir tabi roket iniş platformuna kendisi inecek, belki ilerleyen bölümlerde oraya bizde indirebiliriz,

Oyun içerisinde coin toplanabilir,

Bu coin'lerle farklı temalar (arka planlar ve mor renkli hareketli olan bölümler) alınabilir,

Coinlerle farklı roketler alınabilir,

Kendi haritamızı oluşturabileceğimiz ayrı bir bölüm olabilir,

Ayrıca reklam izleyerek coin kasılabilir,

Oyunun içerisine ayriyetten bonus bölümler konulabilir ve bu bonus bölümü açmak için 1 saatlik reklam izlenebilir :D baya para gelir bence :D,

Eğer ki oyunun üstünde geliştirmeler yapılırsa çok tutulur :D

Bide İOS için de çıkarırsanız çok güzel olur çünkü İOS'da pek fazla oyun yok, böyle zaman geçirmelik, ya da ben çok oyun oynadım, oynıyacağım oyun kalmadı,
bende oynama imkanı bulmuş olurum :D ayrıca oyuncunuz da artar,
oyunu çıkardığınız zaman tanıdığım herkese oynamasını tavsiye edeceğim bu arada, oyun çıktığında Technopat'da da paylaşmayı unutmayın. Kolay gelsin.

Oyun oldukça güzel olmuş, hoş görünüyor oynaması zevkli olur :).

Bana kalırsa çeşitli roketler getirilebilir, her rokete farklı animasyonlar verilebilir,

Arka planlar değiştirilebilir,

Reklam izledikçe yeni can alınabilir ve oynayan yandığı yerde reklam izlerse kaldığı yerden devam etmesi gibi olaylar olabilir,

Butonlar yerine ekran bölümlere ayrılabilir,

Yazı tipi dediğiniz gibi değişirse daha güzel olur,

Roketle bitiş bölümüne gelindiğinde (sondaki yeşil zemin) kendisi düz bir biçimde iniş yaparsa güzel olur hatta sondaki yeşil zemine iniş platformu bile eklenebilir tabi roket iniş platformuna kendisi inecek, belki ilerleyen bölümlerde oraya bizde indirebiliriz,

Oyun içerisinde coin toplanabilir,

Bu coin'lerle farklı temalar (arka planlar ve mor renkli hareketli olan bölümler) alınabilir,

Coinlerle farklı roketler alınabilir,

Kendi haritamızı oluşturabileceğimiz ayrı bir bölüm olabilir,

Ayrıca reklam izleyerek coin kasılabilir,

Oyunun içerisine ayriyetten bonus bölümler konulabilir ve bu bonus bölümü açmak için 1 saatlik reklam izlenebilir :D baya para gelir bence :D,

Eğer ki oyunun üstünde geliştirmeler yapılırsa çok tutulur :D

Bide İOS için de çıkarırsanız çok güzel olur çünkü İOS'da pek fazla oyun yok, böyle zaman geçirmelik, ya da ben çok oyun oynadım, oynıyacağım oyun kalmadı,
bende oynama imkanı bulmuş olurum :D ayrıca oyuncunuz da artar,
oyunu çıkardığınız zaman tanıdığım herkese oynamasını tavsiye edeceğim bu arada, oyun çıktığında Technopat'da da paylaşmayı unutmayın. Kolay gelsin.
Doyurucu bir yanıt oldu. Çok teşekkür ederim.

Oyun yapmak için güzel bir fikir. Çalışmanızı tebrik ediyorum. Oyunu markete çıkardığınızda konuya eklerseniz, ilk indiren kişilerden biri olmayı çok isterim:)
Onun dışında roketin ateş animasyonu güzelleştirebilir.
Saygılar.

@arda005
Ellerine sağlık. Ben beğendim, çok güzel olmuş bence. Oynaması zevkli gözüküyor. Google Play Store üzerine eklendiğinde haber verin :) Bu işlerde yeteneklisin belli ki.

Ek olarak oyuna LAN ile oynama özelliği eklemeyi düşünüyor musunuz? Gayet güzel olur öyle olursa.
Güzel yorumunuz için teşekkürlerler. LAN konusuna gelirsek, hiç multiplayer tecrübem yok. Ama bu oyunun ikincisini çıkartamyı düşünürsem denenebilir.

Güzel yorumunuz için teşekkürlerler. LAN konusuna gelirsek, hiç multiplayer tecrübem yok. Ama bu oyunun ikincisini çıkartamyı düşünürsem denenebilir.

Arkadaşlarımızla LAN üzerinden oynayıp kim daha önce bitirecek diye kapışmak çok heyecanlı ve eğlenceli olurdu aslında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı