Kendi Monopoly'mi tasarladım

Omenvl

Hectopat
Arkadaşlar grafik işleriyle uğraşıyorum ve bir monopoly tasarladım. Çok profesyonel bir şekilde bunun için hasbro, Monopoly'e falan mail atmalı mıyım? Nerelerde kullanabilirim?

1586385807423.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu görünce işi gücü bırakıp geldim. Ben de kağıttan yaptığım monopoly i göstereyim mi 😀 içindeki krallıkları söyleyeyim;

SKYRIM haritasındaki bazı yerler
Witcher3 haritasındaki bazı yerler
LOTR (Yüzüklerin Efendisi) bazı yerler
The Long Dark daki yerler
Türkiye'deki bazı iller ve ilçeler
Kardeşim ve kuzenlerim ile aramızdaki mizahsal şakaların olduğu mekanlar.

Bundan önce kartondan çok fazla Monopoly'i yapmıştım hatta oyunumu tahtakalede satacaktım. Ama matbaa ile anlaşmadık. Alan da olurdu eminim burada anketlerini açtığım şeyler bile var efsane bir şey 😀 şuan üstünde durduğum halının altında saklıyorum. Neyse;

Bu tür konular çok nadir ve görünce seviniyor insan. @Omenvl güzel ama sadece bunu atmak yetmez. Şans kartları, varsa kendin oyuna kattığın kartlar (mesela ben kattım) falan da hepsinin taslağını çıkarman lazım. Ama oyun tasarım işine giriyor o da çok zor. Benim kendi monopoly mi yapmam 3 haftamı aldı sadece şans boncuklarını kesmem 2 günümü almıştı. Yani sadece bu taslak yetmez bence ve artık masa oyunlarına ilgi azaldı. İnternet çağındayız ama çok az oynayan var benim gibi insanlar mesela... Çok az ilgilenen var senin gibiler mesela...

Arkadaşlar grafik işleriyle uğraşıyorum ve bir monopoly tasarladım. Çok profesyonel bir şekilde bunun için hasbro, Monopoly'e falan mail atmalı mıyım? Nerelerde kullanabilirim?

Eki Görüntüle 531203
Öncelikle eline sağlık gayet güzel olmuş fakat bu tarz şirketler sadece kendi tasarımcılarına şans veriyor nerden biliyorsun diye sorarsan monopolynin lcdp versiyonunu bir arkadaşım tasarladı ve yaklaşık 20 belkide 30 kere mail atmıştır ama asla yanıt alamadı istersen sende bir dene.

Mail atsanız çok umurlarında olacağını sanmıyorum. Denemek bedava tabi, size kalmış.

Yorum yapmam gerekirse biraz karışık olduğunu söyleyebilirim. Orijinal Monopoly tahtasında bir bakışta neyin nerede olduğunu anlayabiliyoruz. Burada ise bu durum biraz daha zor. Daha sade bir renk şeması seçilip resimlerin arkası düz renk seçilebilirdi diye düşünüyorum. Onun dışında araba, oyun vb. fikirler çok güzel, rafta görsem alırım.

Bence gayet güzel olmuş. Ben de arkadaş gibi rafta görsem alırdım ama malesef sizi umursayacaklarını pek zannetmiyorum. Yine de siz bir deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı