Kendi tarayicimi ve sitemi nasil kurabilirim?

Hydra.X

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : İ5 10400F

Anakart : Msi H510M-A PRo

Ram : Curcial 8GB+32GB = 40GB DDR4 ram

Ekran kartı : Msi RX 6500 Xt mech 4gb

SSD : Curcial 480GB
Oncellikle merhabalar, ben kendi tarayicimi kurmak istiyorum. Dark web gibi falan ama hacklenmemek için alan adını açıkları saklamak istiyorum ve kendi kuracağım server bilgisayarının IPS'ini sürekli VPS'niz nasıl degistireceğim?

Bu işlerde yeni gibi görünüyorsunuz. Belli başlı yazılım dillerini bilmeniz gerekiyor.

Programlama nedir, ne değildir bu kavramları iyi bilin. Direkt sıfırdan site kuramazsınız. Biraz emek isteyen bir iştir.

Yazılım bilgisi üst düzey olan arkaşlar, size daha iyi yardım sunacaktır. Başarılar dilerim.

Tarayıcıyı sıfırdan yazmak çok çok uzun bir prosestir. HTML motoru, JS motoru, canvas'lar, çerezler vesaire vesaire. Tor Browser gibi Firefox tabanlı yapmak veya çoğu tarayıcı gibi Chromium tabanlı yapmak işinizi görür, tabii programlama biliyorsanız.

Deep Web browser'I yazacaksınız anladığım kadarıyla. Tor ağının nasıl çalıştığını, onun şifreleme sistemini (Diffie-Hellman yöntemi), düğümler vs. gibi konular burada işin içine giriyor.

Nasıl site kuracağınızı anlatmak istemiyorum açıkçası. Deep Web'te site kurmak istiyorsanız hayra alamet işler yapacağınızı zannetmiyorum.

Son düzenleme:
İkisi tamamen farklı seviyede şeyler.
WEB sitesi ile ilgili olduğunu sanıyorum sorunuzun. Bunun ile ilgili zibilyon tane konu var. Lütfen önce onlara bakın.
Gene tatmin olmazsanız WEB development roadmap diye aratabilirsiniz.
Daha sonra aklınıza takılan bir konu olursa gelin sorun.

Biriniz de en az banknot ile para ustu hesaplayan ya da 72x72 labirent cozen program falan yapsin.

Her yeni baslayan ya isletim sistemi yaziyor ya sifirdan type safe programlama dili yapiyor ya da tor network 'unu cokertiyor.

Geri
Yukarı