Kernel yazmak için Türkçe kaynak önerisi

Eğer gelişme kat edilmek isteniyorsa, "Intel Programmer's Manual" okunabilir.
Operating System Concepts - Abraham Silberchatz kitabı da olabilir hocam. Önce işletim sistemi mantığını kavrasın ki neye göre neyi yapacağını anlayabilsin konu sahibi. Bu ikisi gayet güzel kitaplardır, tavsiye ederim kesinlikle.

Ayrıca aşağıdaki kitap da oldukça faydalı.

Operating System Concepts - Abraham Silberchatz kitabı da olabilir hocam. Önce işletim sistemi mantığını kavrasın ki neye göre neyi yapacağını anlayabilsin konu sahibi. Bu ikisi gayet güzel kitaplardır, tavsiye ederim kesinlikle.
Aslında ben önce işlemci mimarisi ve Assembly'ı anlaması ve başlangıç projeleri olarak "bootsector pong" gibi oyunlar yapmasını tercih ederim konu sahibinin hocam, ondan dolayı demiştim. Hem işlemci mimarisine ısınılması, hem de Assembly'e alışılması adına.

Attığınız kitaplar gayet güzel bu arada.

Aslında ben önce işlemci mimarisi ve Assembly'ı anlaması ve başlangıç projeleri olarak "bootsector pong" gibi oyunlar yapmasını tercih ederim konu sahibinin hocam, ondan dolayı demiştim. Hem işlemci mimarisine ısınılması, hem de Assembly'e alışılması adına.

Attığınız kitaplar gayet güzel bu arada.
Assembly için şu anda okumaya gayret ettiğim "Art of Assembly" ve "Understanding Assembly Language" kitaplarını önerebilirim aslında hocam. İkisi de ücretsizdir. İnternetten temin edilebilir.

Bu arada I/O mantığını anlarsa zaten OS development açısından hem de işlemci çalışma mantığı bakımından bir şeyler kapar diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı