Kesintisiz güç kaynağı (UPS) tavsiyesi

Ney biri elektrik kesilmesmi dedi hemde asla. Yağur yağdığında artık eskisi gibi kesilmiyor. :D
Komşunun evinde kaynak makinası çalışıyor bizim evin elektiriği düşüyor, sokak kılima açsın durum tam bir faciaa. :eek:
Bide evde bakkal amca tesisatı varsa buda cabası. :rolleyes:

Emekli olmadan birkaç sene önce çalıştığım kurumda enerji biriminde çalışmıştım. Enerji biriminde çalışırken, alımı yeni yapılan bir UPS sistemini kurmuştuk. 500KVA gücündeki bu sistem, 2 adet dev buzdolabı görünümüde idi. Ayrıca 10m2 lik bir oda dolusu AKÜ var idi. Sistem kurulup işletmesi yapıldıktan sonra bir araştırma yaptım. Bankalar başta olmak üzere tüm yayın kuruluşları ve diğer kuruluşlar olmak üzere Türkiye'de oldukça ciddi bir UPS sistemleri kurulmuş olduğu bilgisine ulaştım. Kurulumunda bulunduğum 500KVA lik UPS sisteminin fiyatının o yıllarda 500.000$ civarında olduğu düşünüldüğünde bazı yabancı firmaların Türklere olan sevgisini çok iyi anlamaktayım.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı