Keskin nişancı tipi ve karakteri nasıl olur?

Vallah askerliğini yaptın mı bilmiyorum? Askerlikte atışlara gidilir. Bizde Ahmet diye bir çocuk vardı. Vurduğu yerden üst üste tekrar vururdu. Bu zor bir şeydir. Zaten bunu yapan adama birde sniperla atış yaptırırlar. Bu atışlar genelde silahın ayarının yapılması için yapılır. Bir savaş durumunda falan onunla uğraşmamak için. Komutanın elinde bir cihazla atışa göre silahı ayarlar. Bu Ahmet Çorumlu salatalığın biriydi. Tipi de kayıktı. Ama attığını vururdu. Yetenekle ilgili bence karekter ve tiple alakası olduğunu düşünmüyorum.

Ben gece 50 metre atışında 3'te 3 yapmıştım. 100 metrede 3'te 2. Silah ayarlandıktan sonra ikinci tur atışta 3'te 3. Herkese gündüz atışında 6 mermi hakkı verilirdi. Gece atışında 3 mermi hakkı. Hedef tahtasında atışlar arasında bir üçgen oluşuyorsa ve birbirlerine yakınsa silah ayarlanmış demekti. Aynı yerden üst üste vurmak ise yetenek demektir. Bu yüzden bunu yapanlara sniperda attırılırdı. Ama biz G3 Piyade tüfeği ile atışları yapardık. AK-47'leri ise sadace temizlerdik. Atış yapılmazdı onlarla. Gözüm kapalı söker, takarım AK-47'yi. G3 Piyade tüfeğini sökmesi takması daha sıkıntılıydı. Atış mekanizması kısmının toplanması sıkıntılı oluyordu. Çabuk dağılıyordu silah. Ne günlerdi be!

Son düzenleme:
54d1b692f0b37jpg-728x728-728x728.jpg

Buyur en krallarından biri :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı