Ketiapin bağımlılık yaptı

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Birkaç ay önce Prozac kullanıyordum ve Prozac'ın yan etkisinden dolayı uykum gelmiyordu. Psikiyatri doktoru gece uyuyabileyim diye ketiapin 100 mg yazdı. 2-3 ay önce Prozac'ı bırakmama rağmen ketiapin içmeden güzel uyuyamıyorum. Bunu psikiyatri doktoruna anlattım, "ketiapin bağımlılık yaptı, onsuz uyuyamıyorum" dedim. "evet o öyle yapabiliyor." dedi. Şimdi ben bu ilaçtan nasıl kurtulacağım? Yeşil reçeteli bir ilaç bile bende bağımlılık yapmazken, düz reçeteli olan bu ilaç kötü bir bağımlılık yaptı. Kullandığım ketiapin maddesinin ticari adı gyrex. Bu arada, gittiğim psikiyatri doktoru öyle kötü ki, ilaç yazmaktan başka bir işlevi yok, konuşma şekli tersleyici.

Birkaç ay önce prozac kullanıyordum ve Prozac'ın yan etkisinden dolayı uykum gelmiyordu. Psikiyatri doktoru gece uyuyabileyim diye ketiapin 100 mg yazdı. 2-3 ay önce Prozac'ı bırakmama rağmen ketiapin içmeden güzel uyuyamıyorum. Bunu psikiyatri doktoruna anlattım, "ketiapin bağımlılık yaptı, onsuz uyuyamıyorum" dedim. "evet o öyle yapabiliyor." dedi. Şimdi ben bu ilaçtan nasıl kurtulacağım? Yeşil reçeteli bir ilaç bile bende bağımlılık yapmazken, düz reçeteli olan bu ilaç kötü bir bağımlılık yaptı. Kullandığım ketiapin maddesinin ticari adı gyrex. Bu arada, gittiğim psikiyatri doktoru öyle kötü ki, ilaç yazmaktan başka bir işlevi yok, konuşma şekli tersleyici.

Hocam ilk vaka sizsiniz galiba.

Eki Görüntüle 1525723

Dosya Ekleri

• 1663955568143.png
    1663955568143.png
    79,6 KB · Görüntüleme: 33
Birkaç ay önce Prozac kullanıyordum ve Prozac'ın yan etkisinden dolayı uykum gelmiyordu. Psikiyatri doktoru gece uyuyabileyim diye ketiapin 100 mg yazdı. 2-3 ay önce Prozac'ı bırakmama rağmen ketiapin içmeden güzel uyuyamıyorum. Bunu psikiyatri doktoruna anlattım, "ketiapin bağımlılık yaptı, onsuz uyuyamıyorum" dedim. "evet o öyle yapabiliyor." dedi. Şimdi ben bu ilaçtan nasıl kurtulacağım? Yeşil reçeteli bir ilaç bile bende bağımlılık yapmazken, düz reçeteli olan bu ilaç kötü bir bağımlılık yaptı. Kullandığım ketiapin maddesinin ticari adı gyrex. Bu arada, gittiğim psikiyatri doktoru öyle kötü ki, ilaç yazmaktan başka bir işlevi yok, konuşma şekli tersleyici.
İyi ki de prozac kullanmayı reddetmişim. Bende 8 ya da 9. ay olması lazım bu zamanda önerdi ilaç kullanmamı, ancak hiçbirini onaylamadım ve kafamı bir şekilde oyalayıp hormonlarıma yaptığım yatırım sonucu da oldukça olumlu. Hayır herhangi bir hormon tedavisi almıyorum. Özümöz erkeğim Ama kendimden en çok şikayetçi olduğum zamanda testesteron seviyelerim düşüktü. Belirli dönem spor yapıp kendimi kendim hakkında bilinçli hale getirmeye çalışmıştım. Bence bu tip ilaçlara muhtaç kalmadan önce kimlik problemlerimiz varsa onlarla yüzleşmemiz gerektiğinin kanaatindeyim.

Geri
Yukarı