Keyfi uygulama yapan moderatörler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UfukÇ.

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Noktalama işaretinden dolayı bana uyarı veren moderatör var. Sadece cümle sonuna nokta koymadığım için bunu yaptı.
Peki bunu yaparken forum genelinde sürekli bu şekilde binlerce mesaj atıldığını bilmiyor mu? Artık can sıkmaya başladı. Yetki verdiğiniz arkadaşlara bu kuralı keyfi ve katı bir şekilde uygulamamaları gerektiğini öğretir misiniz?
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Sadece hedef sizmişsiniz gibi bir algı oluşturmanıza gerek yok. Hatalı mesaj yazan herkes bu uyarıları alabilir. Yetki alan arkadaşlar kuralları keyfi ve katı bir şekilde değil, gerektiği yerde gerektiği şekilde uyguluyorlar.

Mesajlarınızı göndermeden önce kontrol edin.
Algı oluşturmuyorum. Hata yapan herkes alabilir diyorsunuz ama forumda bu tarz "hatalar" sürekli tekrarlanıyor. Sadece elinde yetki olduğu için sağa sola sürekli uyarılar atmaktan keyif aldığını düşündüğüm moderatör(moderatörler) var diye düşünmemizi sağladılar artık. Bunu çoğul cümle ile belirtiyorum çünkü gerçekten forumda bu şekilde düşünen çok fazla insan var. Ben burada, çalıştığım kurumdaki gibi yazılar yazarsam noktalamadan dolayı uyarı veren moderatör yine uyarı verecektir çünkü anlamayacaktır yazacağım şeyi. Kaldı ki gerekli cevap verildiği kanaatine varıp, bana cevap hakkı tanınmadan konumun kilitlenmesi de hiçbir şekilde hoş karşıladığım bir durum değil.

Sosyal üyelerinin alacakları uyarı sayılarını azaltabilmek adına bizler de elimizden geldiğince çalışma gösteriyoruz. Nokta koymadınız diye size uyarı veren moderatör sadece görevini kurallara göre uyguluyor. Başka bir moderatöre denk gelseydiniz belki mesajınızı sadece düzenleyip geçebilirdi. Çoğu durumda inisiyatife kalabilecek durumlar olduğundan dolayı siz kendi mesajlarınızı yazarken uyarı almayacak şekilde yazmaya özen göstermelisiniz.

Çoğu üye Sosyal için geliştirilen Yazım Denetimi sistemini bile kullanmıyor. Yazdığınız mesaja uyarı verilmeyecek kadar emin olduğunuzda da istediğiniz gibi itirazda bulunabilirsiniz. Ayrıca konu size cevap hakkı tanınmamasından dolayı değil, konu ile alakalı mesaj zaten yazıldığından dolayı kilitleniyor.

Sadece elinde yetki olduğu için sağa sola sürekli uyarılar atmaktan keyif aldığını düşündüğüm moderatör(moderatörler) var diye düşünmemizi sağladılar artık.

Uyarınızı tekrar kontrol ettiğimizde soft olarak verildiğini gördük. Herhangi bir bekleme süresi uygulanmamış size. Mesajınız hatalıydı. Üstelik 1 saat olması gereken uyarı süresini 0 saat olarak verdiğimiz için teşekkür etmeniz gerekir.

Sosyal üyelerinin alacakları uyarı sayılarını azaltabilmek adına bizler de elimizden geldiğince çalışma gösteriyoruz. Nokta koymadınız diye size uyarı veren moderatör sadece görevini kurallara göre uyguluyor. Başka bir moderatöre denk gelseydiniz belki mesajınızı sadece düzenleyip geçebilirdi. Çoğu durumda inisiyatife kalabilecek durumlar olduğundan dolayı siz kendi mesajlarınızı yazarken uyarı almayacak şekilde yazmaya özen göstermelisiniz.

Çoğu üye Sosyal için geliştirilen Yazım Denetimi sistemini bile kullanmıyor. Yazdığınız mesaja uyarı verilmeyecek kadar emin olduğunuzda da istediğiniz gibi itirazda bulunabilirsiniz. Ayrıca konu size cevap hakkı tanınmamasından dolayı değil, konu ile alakalı mesaj zaten yazıldığından dolayı kilitleniyor.
Teşekkür ederim. Sanırım forumdan ayrılma vaktim geldi.
Size iyi forumlar. Umarım yönetim moderatörleri düzenler.
Uyarınızı tekrar kontrol ettiğimizde soft olarak verildiğini gördük. Herhangi bir bekleme süresi uygulanmamış size. Mesajınız hatalıydı. Üstelik 1 saat olması gereken uyarı süresini 0 saat olarak verdiğimiz için teşekkür etmeniz gerekir.
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı