Keylogger mı yedim?

Yedinci Mühür

Decapat
Arkadaşlar selam. Anlatacağım olay yaklaşık 7-8 ay öncesine ait. Bir gün telefonda takılırken YouTube kendiliğinden çıkış yaptı. Şifren değiştirildi diye. Sonra mail hesabım telefona bağlı olduğu için kurtardım. Fakat sınava hazırlandığım için pek takmadım (biliyorum çok saçma). Neyse 3-4 ay geçti canım sıkıldı, Facebook hesabıma bakayım dedim. Giriş hareketlerine bakınca birçok farklı giriş yeri gördüm. Hepsi de yabancı ülkelerden. Sonra Twitter'e baktım aynı durum onda da geçerli. Oyun hesabıma baktım başkası girmiş oyun atmış. Dedim kesin keylogger veya trojan yedim. Beni en çok şaşırtan ise her gün virüs taraması yaparım hem de 2 -3 programdan (Malwarebytes, 360TS, Windows Defender. Ve biraz evhamlı olduğumdan bilgisayarda önemli şeyleri girmem (kredi kartı vesayre) sadece bir defa ösym şifremi girdim. Yakın zamanda da değiştim. Sizce nasıl olmuş olabilir?
Ek bilgi: Hesaplarımın hepsine girilmiş fakat hiçbirinin şifresi değiştirilmemiş en garibide bu. Facebook hesabımın şifreyi değiştirdim ertesi gün e mailime Facebook hesabınıza giriş yapılmaya çalıştı diye mail geldi. İşin garibi hesaplarıma giriliyor fakat hiçbir şey yapılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne varsa sıfırlayıp sil bence. Bir işlem yapmamış olmaları size zarar verilemeyeceğini göstermez bizlere. En basiti bir düşünce suçu işlenir sosyal medya hesabınızdan ve başınıza alırsınız problemi.

Yabanci ulkeden diye gorunebilir. Eger sizan kisi Turk ise VPN kullaniyor olabilir. Keylogger oldugunu dusundugun cihazdan hesaplarindan cikis yap. Sonra baska bir cihazda sifrelerini degistir. Telefonundaki onemli fotograf belge vs. buluta yedeklemeni oneririm. Telefona bir format at. Sonra ise sana atilan linklere tiklama, dosyalari indirme. MP3 conventer gibi sitelerden uzak dur.

Yabanci ulkeden diye gorunebilir. Eger sizan kisi Turk ise VPN kullaniyor olabilir. Keylogger oldugunu dusundugun cihazdan hesaplarindan cikis yap. Sonra baska bir cihazda sifrelerini degistir. Telefonundaki onemli fotograf belge vs. buluta yedeklemeni oneririm. Telefona bir format at. Sonra ise sana atilan linklere tiklama, dosyalari indirme. MP3 conventer gibi sitelerden uzak dur.
mp3 converter kullanıyordum . Hatta Telefona bile müzik indirdim geçen öyle . Ne sıkıntısı var ki ? Bilmek isterim teşekkürler.

İkili doğrulama varsa hesap şifrelerini sağlam bir PC'de değiştirip kullandığın sitemleri AV taramalarından geçir.
Defender yeterli değil, MBAM AV değil, 360 bizim ülke için yeterli değil. KIS ile tarama yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı