Keylogger nasıl anlaşılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kemal 1745

Hectopat
Daha fazla  
CMD (komut istemi) bölümüne net user yazınca bir problem görünmüyor. CTRL + Shift + X + Alt'a basınca ekrana bir şey gelmiyor. Diğer kontrolleri yaptım bir şey bulamadım fakat netstat -an | find ":25" yazınca karşıma 5 tane yazı geliyor. Normalde bir şey yazmaması gerekiyormuş. Ben de keylogger olduğunu düşünüp korktum. Şimdi bilgisayarımda keylogger var mı? Varsa nasıl temizleyebilirim, yardım edebilir misiniz?

25.png

netstat -an | find ":25" yazınca karşıma 5 tane yazı geliyor. Normalde bir şey yazmaması gerekiyormuş.
Bu komutun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Fakat bence böyle bir şey saçma. O komutu yazınca bişey yazmıcak veya yazcak bana saçma geldi açıkcası. Bilgisayarınız da Kaspersky var gördüğüm kadarıyla eğer kaspersky'ın ayarlarını kurcalamadıysanız bence keylogger falan hikaye. Tabi kaspersky'ı bazı uygulamaları kurarken kapattıysanız sıkıntı olabilir. Daha bilgili arkadaşlar gelip baksınlar en iyisi. @Murat5038 @THE_MILLER

İlla tarama yapılması gerekiyorsa bence yetkilileri beklesin. Hatta siz şimdiden Rapor 1 ve Rapor 2'yi hazırlayın daha hızlı çözüme gidersiniz. Bence Kaspersky ile de hiç taratmadıysanız bu keylogger muhabbetin için tam tarama ile varsa zararlı yazılımları bulabilirsiniz.

Ben olsam bu olayları yapıcağıma ilk önce Windows 10 kurarım bilgisayarıma.

Bu saçma sapan bilgileri veren çöplük forumuna bu soruyu sorun.

Bu şekilde keylogger anlaşılmaz. Antivirüs yazılımın görünen Kaspersky. Kaliteli olduğundan kolayca bulaşmaz. Yine de emin değilsen analiz amacıyla GMER, Hijkacthis gibi raporları ekleyen yeni bir konu açarsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı