Kickstarter'dan İninal Kart İle Alışveriş Yapmak

Garip

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, kampanyasının bitmesine 9 gün kala Pebble'ın yeni akıllı saati Pebble Time 2'yu Kickstarter üzerinden satın almak istiyorum. Fiyat 179 dolar, Türkiye'ye kargo ($15) ile birlikte 194 dolar yapıyor. İninal kartıyla gerçekleştireceğim işlemde herhangi bir sorun olup olmayacağı konusunda bilgi almak istiyorum, kendilerine attıgım mailde İstanbul'a kargolamada bir sorun olmaması gerektiklerini söylediler. Benim korkum gümrükte takılması. Böyle bir olay başıma gelir mi? Gelirse gümrük vergisi mi ödemem gerekiyor? Gümrük vergisi ne kadar? Teşekkürler, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz ürün gümrük vergi sınırını (75£/80$) aşmaktadır. Yani ürünü gümrükten alabilmeniz için vergi ödemeniz gerekmektedir. Ürününüz elektronik eşya sınıfına girdiği için %18 KDV ödeyerek ürününüzü teslim alabilirsiniz. Ancak geri gönderilme ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız.

Bahsettiğiniz ürün gümrük vergi sınırını (75£/80$) aşmaktadır. Yani ürünü gümrükten alabilmeniz için vergi ödemeniz gerekmektedir. Ürününüz elektronik eşya sınıfına girdiği için %18 KDV ödeyerek ürününüzü teslim alabilirsiniz. Ancak geri gönderilme ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız.

Vergiyi tam olarak nasıl ödeyeceğim acaba

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı