Kılıçdaroğlu kazanırsa Azerbaycan ile ilişkiler askıya alınır mı?

hayatsız insan

Centipat
Yer
32°40’34.19″N 117° 9’27.58″W
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tost makinesi
Meslek
İnsan
Ben Azerbaycan'da yaşıyorum ve kardeş ülkede seçim olunca bende Türkiye'ye demokrasi gelmesini istoyorum. Ama Azerbaycan'da "seçimleri kimin kazanmasını istiyorsunuz?" sorusunu sorduğumda genellikle hatta 10 kişiden 9'u Erdoğan diyor. Ben ise kılıçdaroğlunun kazanmasını isteyen birkaç kişiden biriyim ama buradaki insanlarında Erdoğan'ı desleklemesinin sebini kılıçdaroğlunun annesini ermeni olması (Kılıçdaroğlu'nun soyunun nereden geldiği benim için sorun değil). Bu yüzden de Türkiye Azerbaycan'la olan dostluk iliişkilerini askıya alacağı söyleniyor, bu beni biraz üzse de bunun AKP propagandası olduğunu düşünüyorum. Hem de Türkiye Azerbaycan gibi ekenomik ve stratejik bir müttefikini kaybetmek istemez bence. (bunları mantık çerçivesinde söylüyorum herhangise bir milliyetçilik yapmak amacım yok)

Eğer Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olursa herhangi bir ülke ile ilişkilerin kötüleşeceğine dair bir işaret yok. Aksine bazı ülkelerle ilişkiler yeniden düzelebilir. Örneğin Suriye ve Mısır gibi ülkelerle.

Geri
Yukarı