Kilo aldıracak kasları güçlendirecek spor dalı hangisidir?

Theadore

Picopat
Merhaba, kilo aldıracak ve kasları güçlendirecek en iyi spor dalları hangileridir? Aklımda spor salonu var ama spor salonu hakkında hiçbir bilgim yok mesela spor salonuna gidince hangi aletlerle uğraşmam gerek veya protein alımımın nasıl olması gerek bunları hiç bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
En güzel spor devamlı planlı ve dengeli yapılandır.
Her sporun kendine has yanları var. Kilo alma konusu spor dalı ile alakalı değil. Yerinde olsam küçük isen taekwondo gibi spora gidip esneklik kazanıp sonrasında box yapmak olurdu. Ben öyle yaptım ama box bana göre değildi. Sonrasında fitness salonuna başladım öyle gidiyor hala.

En güzel spor devamlı planlı ve dengeli yapılandır.
Her sporun kendine has yanları var. Kilo alma konusu spor dalı ile alakalı değil. Yerinde olsam küçük isen taekwondo gibi spora gidip esneklik kazanıp sonrasında box yapmak olurdu. Ben öyle yaptım ama box bana göre değildi. Sonrasında fitness salonuna başladım öyle gidiyor hala.
17 yaşındayım zayıfım kilo almaya ve kaslarımın güçlenmesine ihtiyacım var

İlk önce beslenme programı araştır Google'da YouTube'da tonla içerik var. İlk başta 2 3 ay koşu ve kardiyo antrenmanları yap. Zira kondisyon çok önemli. Herkes katılmak zorunda değil tabii ki.
4 5 ay sağlam kondisyon çalışmıştım öyle başladım ben. Kendine göre en iyi şekli bul.

İlk önce beslenme programı araştır Google'da YouTube'da tonla içerik var. İlk başta 2 3 ay koşu ve kardiyo antrenmanları yap. Zira kondisyon çok önemli. Herkes katılmak zorunda değil tabii ki.
4 5 ay sağlam kondisyon çalışmıştım öyle başladım ben. Kendine göre en iyi şekli bul.
Kardiyo ve kondisyon ne demek bilmiyorum açıklayabilir misiniz

Koşu nasıl bir tercih olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı