Kilo nasıl verilir?

Başlarda tabii ki çok sıkı olacaktır. Sıkılıp bırakmayacaksın, yoksa nasıl amacına ulaşabilirsin ki? Bak güzel de kilo vermişsin. Ayrıca ilk verilen kilo miktarı sonradan verdiğinden fazla olacaktır genellikle böyle oluyor, verme miktarı aylar geçtikçe azalabilir, bundan dolayı da moralini bozmamalısın. Farklı diyetisyenleri deneyebilirsin çok psikolojini etkiliyorsa. Bir de ekmeği kessen iyi edersin. Lifli gıdaları başka yollarla da alabilirsin. Aklıma gelen bir şey de yavaş yemeye çalışman, çok hızlı yiyenler de doyum hissi başlayana kadar bir dünya yiyecek tüketmiş oluyor sonra da kilo oluyor bunlar. Bundan ötesi beni aşar, işin uzmanlarına danışmalısın :) Biz ne dersek diyelim herhangi birinin herhangi bir yorumundan öteye gitmez.

Diyetisyene ihtiyac duymuyorum, sistemi çözdüm gunde 3 litreden fazla su iceceksin, ekmek vs yemeyeceksin, biraz hareket yapacaksin.

Bilimsel olarak günlük ihtiyacın olan kalorinin altında kalori alırsan kilo vermeye başlarsın. 3000 ihtiyacın varsa 2500'lik yiyeceksin, hesap bu kadar basit.

1001 tane kalori hesaplama programı var. Her yediğini yazarak takip edeceksin, aşırı yemeyeceksin ve kalori açığı oluşturarak zayıflayacaksın. Sadece bu da yetmez. Spor yapmazsan vücudunu kolay kolay şekle sokamazsın.
Hocam 2 yıl sonra yazıyorum ''1001 tane kalori hesaplama programı var'' demişsiniz o programın adı ne hatırlıyorsanız yazar mısınız?

Merhaba, yasim 16 ve 100 kiloyum. Bana yarari yok, zarari var. Hem goruntu olarak guzel degil kilolu olmak hem ruhen insan yoruluyor. Bana nasil kilo verecegim hakkinda bilgi verir misiniz? Cok ihtiyacım var, kilo almamin tek sebebi, abur cubur cikolata, cips vs.. Şimdiden tesekkurler onerileriniz için.
Spor yaparak.

Geri
Yukarı