Kimlik çıkarttıktan sonra eski kimlik kayboldu

Kadr_yagar

Hectopat
Daha fazla  
Kimliğimde fotoğraf yoktu fotoğraflı kimlik çıkartmaya gittim, işlemleri bitirdim fakat yolda gelirken eski kimliğim düşmüş. Başım belaya girer mi? Düşen kimliğimde parmak izi ve imza yoktu yeni çıkarttığım kimlikte parmak izimi ve imzamı da aldılar. Şu an elimde geçici kimlik var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah yardımcın olsun. Yeni kimliğin amacı zaten eski bitti demektir. Yenisi elindeyse bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum inşallah öyledir. Aman onu da kaybetme. Yinede bir bildirebilirsin eski kimliğimi kaybettim diye yetkili yerlere.

Eskisini zaten deliyorlar, geçerliliği o andan sonra yok. Gelene kadar sadece geçici belge işine yarar, eski kimlik elinde olsa dahi bir işe yaramaz yani.

Allah yardımcın olsun. Yeni kimliğin amacı zaten eski bitti demektir. Yenisi elindeyse bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum inşallah öyledir. Aman onu da kaybetme. Yinede bir bildirebilirsin eski kimliğimi kaybettim diye yetkili yerlere.

Çok sağ olun hocam yenisinin işlemlerini bitirmiştim zaten 3 gün içinde oda gelecek. Bunu da kılıfla kullanıyordum orada işlem yapan abi kılıfından çıkarıp ver demişti çıkardım verdim sonra tekrar aldım kılıfa koymadan ikisini de cebime koydum sonra işte birkaç kere çıkardım Allah bilir nerede düştü kılıfta cebimdeydi cebimde bir boşluk falanda hissetmedim öyle geldim sonra şimdi fark ettim.
Eskisini zaten deliyorlar, geçerliliği o andan sonra yok. Gelene kadar sadece geçici belge işine yarar, eski kimlik elinde olsa dahi bir işe yaramaz yani.

Hocam ama delmemişlerdi yeni kimlik kartında delme yok sanırım peki eski kimlikle yeni kimligin arasında nasıl bir değişiklik olacak hangi bilgiler değişecek.

Son düzenleme:
Araştırdım eğer istersen buradanda bakabilirsin.

Hocam ama delmemişlerdi yeni kimlik kartında delme yok sanırım peki eski kimlikle yeni kimligin arasında nasıl bir değişiklik olacak hangi bilgiler değişecek.
Allah Allah hocam, benimkinde 2 delik açıp geri vermişlerdi geçersiz olduğu anlaşılsın diye.
Yeni kimlik öbürüne göre çok daha sade, kütük ve evlilik durumu bile yazmıyor öyle diyeyim.

Araştırdım eğer istersen buradanda bakabilirsin.

Hocam bunları bende gördümde şimdi ben yeni kimliği zaten çıkarttım eski kimlik bloke mi oldu aynı kayıp kimlikteki gibi.

Halettim hocam 199'u aradım geçici kimliğimin olduğunu ve yenisinin yolda olduğunu söyledim korkmanıza gerek yok zaten yapılacak bütün işlemler yapılmış bir şey olmaz dedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı