KingSpec M.2 SSD vs KİNGSTON A400 SATA SSD

LCSM

Hectopat
Arkadaşlar ikisinin arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim.
AliExpress'ten 512 GB M.2 SSD almak mı?
Yoksa Türkiye'den daha pahalı ama daha guvenilir Kingston A400 SATA SSD almak mı?
Oyun amaçlı ve uzun vadeli bir sistemde kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Milisaniye bile fark etmez aralarında. Zaten Crucial 32K IOPS Kinsgton 35K IOPS. Fark hissetmezsin yazma okuma hızı yüksek olanı alırdım. M2 slotun varsada Corsair bak.
Macbook'um için A400 aldım bir sıkıntı yok memnunum ama şuan alacak olsam kesinlikle Crucial tercih ederim okuma yazma hızından dolayı. Ayrıca M2 slotun varsa Corsair MP300 alabilirsin masaüstünde kullanıyorum çok memnunum.

Macbook'um için A400 aldım bir sıkıntı yok memnunum ama şuan alacak olsam kesinlikle Crucial tercih ederim okuma yazma hızından dolayı. Ayrıca M2 slotun varsa Corsair MP300 alabilirsin masaüstünde kullanıyorum çok memnunum.
Yalnız bildiğim kadarıyla oyun kullanıcıları için okuma yazma hızının çok bir önemi yok. Önemli olan rastgele okuma ve rastgele yazma (IOPS) hızlarıdır.

Milisaniye bile fark etmez aralarında. Zaten Crucial 32K IOPS Kinsgton 35K IOPS. Fark hissetmezsin yazma okuma hızı yüksek olanı alırdım. M2 slotun varsada Corsair bak.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı