Kingston 1GB DDR2 667MHz Bellek Corsair 2GB DDR2 800MHz Bellek Beraber Çalışır Mı?

Uğur DÜNDAR

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba beyler. Bugün Vatan'dan DDR2 bir ram aldım. Corsair markalı 2 gb hafızası 800 MHz saat hızında çalışıyor. Kingston markalı 1 gb 667 MHz(?) bir ram sahibim. Bu iki ram'i taktım şu an 3 gb bellek oldu ve bilgisayara hiç bir şey olmadı. Size sorularım ise şu; Bu ikisi birlikte çalıştığında ram frekansı düşer mi artar mı? Ram hızı iyi olur mu olmazsa yeni aldığımı tek mi kullanmalıyım? Bu frekans hızını görmek için hangi programları önerirsiniz? Cevaplarınızı bekliyorum.

Fotoğraflar:

8OfAOCN.jpg
FoFxPvA.jpg
NWYVFJs.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle aldığınız Corsair RAM'ınız 667MHz'de çalışmaya devam eder. Herhangi bir sorun olmaz kullanabilirsiniz.

Frekans hızlarını görmek için CPU-Z, AIDA64, Speccy gibi programları görebilirsin.

Aldığınız RAM büyük ihtimal 667MHz'de devam edecek. CL değerlerini de gözden geçirin.

Bak yanlış bilgi vermek istemem ama Kingston Ram yanına yine Kingston Ram alsaydın. Aynı marka olmayan ramler sorun çıkarabiliyor. Başıma geldi ordan biliyorum.

Öncelikle aldığınız Corsair RAM'ınız 667MHz'de çalışmaya devam eder. Herhangi bir sorun olmaz kullanabilirsiniz.
Frekans hızlarını görmek için CPU-Z, AIDA64, Speccy gibi programları görebilirsin.

Aldığınız RAM büyük ihtimal 667MHz'de devam edecek. CL değerlerini de gözden geçirin.
Cevaplarınız için teşekkürler. Peki onu çıkarırsam Corsair ram 800 Mhz hızında mı çalışacak?

Bak yanlış bilgi vermek istemem ama Kingston Ram yanına yine Kingston Ram alsaydın. Aynı marka olmayan ramler sorun çıkarabiliyor. Başıma geldi ordan biliyorum.
Şu an bir sorun yok. Bu bilgisayardan yazıyorum.

Ben Kingston, Hi-Level ikilisini kullandım, Hi-Level yandı Kingston taş gibi çalışıyordu ta bugüne kadar, bugünde eski sistemimin Anakartı yandığı için artık yeni bir sistem toplama zamanı geldi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı