Kingston 64GB USB Nasıldır?

Arkadaşlar bu USB'yi almayı planlıyorum bilgisi olan var mı nasıldır ISO yazdırmak için kullanacağım. Başka öneriniz varsa da alabilirim. Bütçe maksimum 100 TL şimdiden teşekkür.

Alınabilir sıkıntı olmaz bende onu almayı düşünüyorum. Tabii diğer arkadaşın dediği gibi uzun ömürlü olması için metal alınmasında fayda var. Plastik olunca ısınma sorunları çok olur genelde. Onun dışında zaten çok alınan ürün sıkıntı olmaz. Hız olarak da USB 3.2 desteklediği belirtilmiş. Hız konusunda üzeceğini sanmıyorum, desteği yeni olduğu için. Ancak, kağıt üzerinde ne kadar hızlı olması önemli değil tabii göstermesi de lazım.

Dostum fazla flash bellek tecrübem yok ama istediğin tarzda yüksek okuma yazma hızı sunan ürünler ısınıyorlar. Isınınca da devre elemanlara zarar verebiliyor bu ısının dışarı atılmasının kolaylaşması lazım, flash belleğin plastikse sera etkisi yapar ısı içeride kalır.

Kendim Sandisk kullanıyorum USB 3.2 plastik ama pek işim olmuyor niye aldığımı da bilmiyorum hoşuma gitmişti almıştım A101 den.

Her şekilde içerideki donanım kasa ile temas etmiyor ki? Doğrudan ısı iletimi olmadıktan sonra pek fark olmayacaktır bence.

İstersen bu sandisk bellek üzerinde ısı testi yapıp atabilirim.

USB kesin kaybolan bir şey. Çok para vermeye gerek yok bence.

15 yıldır 6-7 tanesini kullanıyorum, bir tanesini arkadaşım cukkaladı, diğerlerini ne kaybettim ne çaldırdım.

Dostum fazla flash bellek tecrübem yok ama istediğin tarzda yüksek okuma yazma hızı sunan ürünler ısınıyorlar. Isınınca da devre elemanlara zarar verebiliyor bu ısının dışarı atılmasının kolaylaşması lazım, flash belleğin plastikse sera etkisi yapar ısı içeride kalır.

Kendim SanDisk kullanıyorum USB 3.2 plastik ama pek işim olmuyor niye aldığımı da bilmiyorum hoşuma gitmişti almıştım A101'den.

İstersen bu SanDisk bellek üzerinde ısı testi yapıp atabilirim.

Bendeki SanDisk metal olmasına rağmen cehennem gibi oluyor. Bilmiyorum artık.

15 yıldır 6-7 tanesini kullanıyorum, bir tanesini arkadaşım cukkaladı, diğerlerini ne kaybettim ne çaldırdım.
Varya.. şu anda.. saygı duydum.. valla billa saygı duydum.. çok USB'm oldu ama hepsi gitti.. bazen buldum, sevindim ama yine gitti. Şu aralar en büyük sıkıntım bir şeyi kaybolmasın diye bir yere koyup sonra koyduğum yeri unutmak..

Bende de SanDisk Ultra fit 32 GB vardı kalemtıraşı boyutundaydı kaybettim aldığımda 95 TL idi şimdi 135 TL olmuş bende bunu alayım bari hem 64 GB dedim.
Dostum ısınıyorda çok fazla kullanmayacaksan sorun olmaz yani al kingston belleği.
günde 1-2 gb atarsın falan sıkıntı yaratmaz ama sürekli iş amaçlı kullanıyorsan biyerlerden dosya al dosya ver falan o şekilde önermem plastik olmasını.
Plastik olmasının dez avantajlarında birisi de dayanıksızlar anahtarlığına taksan biyerde sıkışık kırılabiliyor falan.

Dediğim gibi sürekli kullanma niyetin yoksa al işini görür ama içine 10-20 gb dosya atacam sürekli biyerlere gönderecem falan dersen çok da dayanmaz o şekilde.

Bendeki SanDisk metal olmasına rağmen cehennem gibi oluyor. Bilmiyorum artık.
hocam bendekide plastik, 64gb 3.0 birşey arıyorum, bana mantıksız geliyor 3.1 veya 3.2 olmasına takmak 3.0 ile 3.1 arasında neredeyse hiç fark yok 3.0 ile 3.2 arasında çok az var.
plastik daha çok ısıtır diyen arkadaşa gelicek olursak, dostum bu bilginin kaynağı nedir acaba?
Birkaç sitede araştırdım ve hepsinede metalin daha fazla ısındığı söyleniyor; (doğruluk payına güvendiğim bir kaynak)

hocam bendekide plastik, 64gb 3.0 birşey arıyorum, bana mantıksız geliyor 3.1 veya 3.2 olmasına takmak 3.0 ile 3.1 arasında neredeyse hiç fark yok 3.0 ile 3.2 arasında çok az var.
plastik daha çok ısıtır diyen arkadaşa gelicek olursak, dostum bu bilginin kaynağı nedir acaba?
Birkaç sitede araştırdım ve hepsinede metalin daha fazla ısındığı söyleniyor; (doğruluk payına güvendiğim bir kaynak)
Plastiğin ısınmasını demiyorum plastik ısıyı dışarı atmıyor metal iletken bişey dediği doğru adamın daha çabuk ısınır ama ısıyı dışarı atar plastikte bu yok.

Edit: mesela laptop soğutucuları bakır oluyor bu aslında çok daha çabuk ısınıyor olay ısınması değil ısıyı çabuk iletmesi yani iletkenliktir. Mantıken bakarsan üreticiler bakır yerine soğutucu olarak farklı malzeme kullanırdı o zaman laptopu soğutmak için bu kadar çabuk ısınan bişey koymak yerine.

Ölçümüm.

aslında ilk ölçtüğümde 75 derece ile başladı ama çabuk soğudu USB kısmı.

1.jpeg

Edit 2: Bilmiyorum belki yukarıdaki yorumlarda diyen arkadaşın dediği gibi sandisk belleklere özgü sorunlar da olabilir. Çünkü ben başka bir USB 3.2 bellek kullanmadım o yüzden söylediğim şeyleri karar verirken dikkate almasanızda olur. Kendim HDD kullanıyorum genelde arşiv işleri için vs. flash bellek ile neredeyse hiç işim olmuyor google drive çıktığından beri dosya alış verişlerimi oradan yapıyorum hep.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı