Kingston A2000 1TB SSD 44 günde 4996 GB yazma normal mi?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. 20 Haziran'dan beri Kingston A2000 1TB SSD kullanıyorum. Oyun olarak RDR2, CS:GO, CS 1.6, Minecraft, World of Tanks kurulu. Programlar ise değişiyor, sık sık yeni programlar yüklediğim için. Son 1 hafta içinde Office 2019, Windows Desktop Runtime ve PowerToys kurdum ve Firefox, Badlion Client, WinRAR, Rockstar Launcher, CCleaner ve Edge'i güncelledim. Ayrıca Badlion Client'a sık sık oyun içi güncelleme geliyor, her 1-2 günde bir yeni dosyalarını indirip tekrar yeni sürüme güncelleme yapıyor. Ayrıca hem sistem için hem de depolama için bu SSD'yi kullanıyorum ve sık sık sanal makine oluşturup siliyorum ve sık sık bir şeyler indiriyorum.

44 gün sonra SSD'min istatistiklerine bakayım dedim, 4996 GB yazma yapılmış ve 2273 GB okuma yapılmış görünüyor. Bu kadar sürede bu değerler normal mi?

Son düzenleme:
Günde 100GB bir değer eder. Olağan kullanımda tabii ki mümkün. Ama bu hızla kullanırsanız disk size fazla dayanır mı bilmem. :)

Tavsiyelerim:
+Sanal makine ile çok işiniz yoksa kullanmayınız. Kullanacaksanız da sabit bir veya birkaç makine üzerinden devam ediniz.
+Çok kafanıza takmayın.
+CCleaner kullanmayın, kullanacaksanız tarayıcı önbelleğini sık sık temizlemeyin. 2-3 haftada bir kez idealdir. Genel temizlik de aynı şekilde.

İki bilgisayarında da LTSB 2016 ve formatta kurduğum programlar hariç bir şey kurulu olmayan birisi olarak sisteminde her şeyi güncel tutan birine tavsiye veriyorum galiba.

Günde 100GB bir değer eder. Olağan kullanımda tabii ki mümkün. Ama bu hızla kullanırsanız disk size fazla dayanır mı bilmem. :)

Tavsiyelerim:
+Sanal makine ile çok işiniz yoksa kullanmayınız. Kullanacaksanız da sabit bir veya birkaç makine üzerinden devam ediniz.
+Çok kafanıza takmayın.
+CCleaner kullanmayın, kullanacaksanız tarayıcı önbelleğini sık sık temizlemeyin. 2-3 haftada bir kez idealdir. Genel temizlik de aynı şekilde.

İki bilgisayarında da LTSB 2016 ve formatta kurduğum programlar hariç bir şey kurulu olmayan birisi olarak sisteminde her şeyi güncel tutan birine tavsiye veriyorum galiba.
Bu hızla gidince yine de en az 10-12 sene dayanırmış diskim, bunu öğrenmiş oldum :) O halde çok da kafaya takmayacağım, teşekkürler.

Geri
Yukarı