Çözüldü Kingston A2000 NVMe SSD Windows'ta Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hakaneli

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
Kingston A2000 NVMe PCI-e M.2 bir SSD aldım ve Lenovo legion Y520 bilgisayarama taktım. BIOS'ta SSD'yi gördüm ve BIOS ayarını yapıp PC'yi başlattım, ayarlardan UEFI seçtim. Buna rağmen SSD Disc Manager'de görünmedi. Tekrar BIOS'a dönüp farklı ayarlar denedim ama ne yaptıysam olmadı. Sorunum biraz tuhaf geldi bana sanırım BIOS ayarlarını yapamıyorum ya da başka teknik bir sorun var. BIOS son versiyondur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu an büyük ihtimalle BIOS'ta da gözükmüyor... Lenovo cihazların M.2 SSD'lerle bir alıp veremediği var. Dün de benzer bir sorun vardı...

Yine de BIOS'ta SATA Controller Mode ayarını AHCI yapıp PC'yi yeniden başlatır mısınız?

Bütün BIOS ayarları:
  • Secure Boot > Enabled
  • Boot Mode > UEFI
  • SATA Controller Mode > AHCI
Sorun devam ederse sabit diski söküp öyle açmayı deneyin PC'yi.
En başından anlatayım Recep bey.
Maksadım sadece HDD ile kullandığım bilgisayarıma SSD takviyesi yapmaktı. Bu sayede Orjinal Windows kurulu olan HDD'yi SSD'ye klonlayıp kullanacaktım. SSD taktığımda BİOS'ta göründü ama Windows disk yönetiminde görünmüyor. BIOS ayarlarından çok fazla anlamıyorum.

Ek Açıklama 2019-10-18 233904.png

Şu an büyük ihtimalle BIOS'ta da gözükmüyor... Lenovo cihazların M.2 SSD'lerle bir alıp veremediği var. Dün de benzer bir sorun vardı...

Yine de BIOS'ta SATA Controller Mode ayarını AHCI yapıp PC'yi yeniden başlatır mısınız?

Bütün BIOS ayarları:
  • Secure Boot > Enabled
  • Boot Mode > UEFI
  • SATA Controller Mode > AHCI
Sorun devam ederse sabit diski söküp öyle açmayı deneyin PC'yi.

Son düzenleme:
Çözüm
Teşekkür ederim Recep Baltaş. BIOS'u Defult ayarlara getirip yazdıklarınızı uyguladım ve sistem SSD'yi gördü. Şu anda klonlama işlemini Casper 10.1 programıyla yürütüyorum. Eksik olmayın kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı