Kingston Fury Renegade M.2 SSD Vaadedilen Hızı Alamıyorum

sekkocan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar linkteki ASUS TUF A15 laptopu aldım.
RAM ve başlıktaki SSD yükseltmesini yaptım. SSD Crystalmark testinde okuma 3556 yazma ise 3515 civarlarında çıkıyor vadedilen ise 7000 ve 6000 şeklinde problem ne olabilir? Dosya kopyaladığımda 112 MB hızla aktarıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba cihazın satış sayfasındaki depoloma özelliğinde Depolama: 512 GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD yazıyor. Şu an cihaza dahil olan SSD'ye ek olarak bu SSD'yi ekledim yani 2 adet SSD oldu bu durumda yazma ve okuma hızları bölüştürülüyor mu yoksa ikis de tam kapasite mi çalışıyor bu konuda fikrim yok.

Şu an cihaza dahili şekilde gelen SSD ile hemen hemen aynı değerleri alıyorum.

@Anilberen Bozlagan , @Artoria Pendragon bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

Son düzenleme:
Merhaba cihazın satış sayfasındaki depoloma özelliğinde Depolama: 512 GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD yazıyor. Şu an cihaza dahil olan SSD'ye ek olarak bu SSD'yi ekledim yani 2 adet SSD oldu bu durumda yazma ve okuma hızları bölüştürülüyor mu yoksa ikis de tam kapasite mi çalışıyor bu konuda fikrim yok.

Şu an cihaza dahili şekilde gelen SSD ile hemen hemen aynı değerleri alıyorum.

@Anilberen Bozlagan , @Artoria Pendragon bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?
Darboğaz yiyor muhtemelen.

Arkadaşlar linkteki ASUS TUF A15 laptopu aldım.
RAM ve başlıktaki SSD yükseltmesini yaptım. SSD Crystalmark testinde okuma 3556 yazma ise 3515 civarlarında çıkıyor vadedilen ise 7000 ve 6000 şeklinde problem ne olabilir? Dosya kopyaladığımda 112 MB hızla aktarıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aynı SSD'i masaüstün de kullanıyorum, bana 7300 MB okuma 6300 de yazma verisi sunuyor sanırıım PC ile alakalı bir sorunn yaşıyorsun.

Biraz açabilir misiniz? Aynı zamanda crucial 8 gb ram takviyesi de yaptım.
Sanıyorum ki sorun işlemci ve anakart arasındaki iletişimden kaynaklı. Fakat tam bilgim yok, bilgisi olanlar yardımcı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı