Kingston Fury Renegade vs Kingston KC3000 vs XPG Gammix S70 Blade

poten_za

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I5 12400f - Asus B660 Prime B-660 Plus D4 - Zotac 3070 Ti - CM Masterbox TD500 V2 Mesh - 2x16 Netac DDR4 3600mhz - Asus TUF VG27AQ
2 TB olması zorunlu. Anakartımda gen4 desteği mevcut. Sadece Samsung eklemedim fiyat biraz yukarıda kalıyor Samsung'da. DRAM olan önerebileceğiniz başka model de olabilir. Adata Legend inceledim o da iyi gibi duruyor.

En iyisi Fury Renegade. Diğerleri de iyidir, çok fiyat farkı varsa onlar da tercih edilebilir.
Aralarında en pahalısı sanırım hocam. XPG Gammix S70 Blade 3500 TL iken Renegade 4500 TL altı yok.

@poten_za Kingston KC3000 (İndirimdeyken) Soğutuculu Fury Renegade 👍

Fury Renegade'le arasında performans farkı yok denecek kadar az. Fazla para vermeye gerek yok yani.

Hangisinin fiyatı uygunsa onu alın. Şu sıralar 2TB KC3000 3500 liralara düşmüş.

Son düzenleme:

@poten_za Kingston KC3000 👍

Fury Renegade'le arasında performans farkı yok denecek kadar az. Fazla para vermeye gerek yok yani.

Hangisinin fiyatı uygunsa onu alın. Şu sıralar 2TB KC3000 3550 liralara düşmüş.

Soğutuculu Fury Renegade de 3887 TL zaten.

"Çok fiyat farkı varsa diğerlerini de alabilirsin." yazdığım mesaja beğenmedim atıp "Hangisi uygunsa onu alın." yazmışsın.

Soğutuculu Fury Renegade de 3887 TL zaten.

"Çok fiyat farkı varsa diğerlerini de alabilirsin." yazdığım mesaja beğenmedim atıp "Hangisi uygunsa onu alın." yazmışsın.
En iyisi kısmını beğenmedim. Performans farkı yok. Fiyat farkı var.
KC3000'in parlatılmış sürümü. Yazma garantisi biraz artmış ve +300mb okuma hızı eklenmiş ki bunların performansa etki etmediği incelemede de belirtilmiş.

Soğutuculu olanı uygunmuş. Soğutuculu Fury tercih edilir bu noktada.

Son düzenleme:
En iyisi kısmını beğenmedim. Performans farkı yok. Fiyat farkı var.
KC3000'in parlatılmış sürümü. Yazma hızlarında garanti biraz artmış ve +300mb okuma hızı eklenmiş ki bunların performansa etki etmediği incelemede de belirtilmiş.

Soğutuculu olanı uygunmuş. Soğutuculu Fury tercih edilir bu noktada.

Ben de aralarında devasa farklar var dememişim. Genel olarak sonuca baktığımızda Fury Renegade daha iyi değil mi? Sonra kıytırık soğutucularla uğraşmamak adına heatspreaderlı SSD almak daha mantıklı.

Ben de aralarında devasa farklar var dememişim. Genel olarak sonuca baktığımızda Fury Renegade daha iyi değil mi? Sonra kıytırık soğutucularla uğraşmamak adına heatspreaderlı SSD almak daha mantıklı.
Soğutuculu olanını sonradan gördüm. İlk başta diğerini görmüştüm.

Anlaşılan soğutuculu olanını şu sıralar tek satıcı kampanyalı fiyattan satıyor. Yoksa fiyatı 5000 lira civarında. Soğutucusuz olanı da KC3000'e göre 500-600 lira yüksek. Ucuza (3900TL) satan tek satıcı var.

Not: Bir de performans için IOPS değerlerini karşılaştırmak en sağlıklısı. Tabi TBW değeri çok düşükse ömrüyle ilgili bir soru işareti doğurur.

Yeni konular

Geri
Yukarı