Kingston KC3000 ürün orijinal mi?

Barbarışben

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. N11'de elmacık adlı mağazadan Kingston K3000 1TB SSD aldım. Ürün bugün elime ulaştı ancak paketten çıkan şey sadece görseldeki saydam plastik kapta SSD. Bu ürünün karton bir kutuda gelmesi gerekmiyor mu? Orijinal olup olmadığını nasıl anlayacağım? Diğer yüzünde bir qrkod var ancak iPhone kamerası onu görmüyor. Ayrıca garanti belgesi de gelmedi. Mağaza ile yazışmamı da buraya ekliyorum. Ürünü bilgisayara takmadım. İade etmeliyim diye düşünüyorum. Sizlerin de fikrini almak istedim. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• k1.png
    k1.png
    53,9 KB · Görüntüleme: 75
  • photo_2023-05-30_10-28-58.jpg
    photo_2023-05-30_10-28-58.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 67
  • WhatsApp Görsel 2023-05-30 saat 10.33.08.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-30 saat 10.33.08.jpg
    119,7 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. N11'de elmacık adlı mağazadan Kingston K3000 1TB SSD aldım. Ürün bugün elime ulaştı ancak paketten çıkan şey sadece görseldeki saydam plastik kapta SSD. Bu ürünün karton bir kutuda gelmesi gerekmiyor mu? Orijinal olup olmadığını nasıl anlayacağım? Diğer yüzünde bir qrkod var ancak iPhone kamerası onu görmüyor. Ayrıca garanti belgesi de gelmedi. Mağaza ile yazışmamı da buraya ekliyorum. Ürünü bilgisayara takmadım. İade etmeliyim diye düşünüyorum. Sizlerin de fikrini almak istedim. Yardımcı olur musunuz?

Bence iade edip güvenilir yerlerden alın.

Hocam bana kalırsa iade edin

Hocam kutusunda gelmesi gerekir zaten iade etmeniz için ilk sebep bu bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2TB modelinin sahtesi ve orijinal karşılaştırılması.

Dosya Ekleri

• 1685435233635.png
    1685435233635.png
    200,7 KB · Görüntüleme: 55
Teknobiyotikten almıştım bende bu modeli. Kutusu, garanti belgesi ve faturasıyla birlikte geldi. Ürünün olduğu karton kutunun üzerinde seri numarası yazıyordu ama sizde karton kutusu yok sanırım. İade edin. Firmalar bile anlamıyor ürünün sahte olup olmadığını. Kafanız rahat olsun.

Cevaplar için teşekkür ederim. Açtığım konunun onaylanmasını bekleyemedim ve bilgisayara takıp kontrol edebilmek için windows kurulumu yaptım. Devamında Kingston SSD Manager'i kurdum ve uygulama ssd'yi gördü. Seri numarası yazıyor. Crystal Disk Mark ile de hızına baktım. Belirtildiği şekilde 7000/6000 şeklinde. Görünürde herhangi bir problem yok. Ancak kutuda gelmemesi ve paketin içerisinde garantisinin olmaması mantıklı değil. Elmacık üzerinden satın alan başkası varsa aynı durumu yaşayıp yaşamadığını yazarsa memnun olurum.

Cevaplar için teşekkür ederim. Açtığım konunun onaylanmasını bekleyemedim ve bilgisayara takıp kontrol edebilmek için Windows kurulumu yaptım. Devamında Kingston SSD Manager'i kurdum ve uygulama SSD'yi gördü. Seri numarası yazıyor. CrystalDiskMark ile de hızına baktım. Belirtildiği şekilde 7000/6000 şeklinde. Görünürde herhangi bir problem yok. Ancak kutuda gelmemesi ve paketin içerisinde garantisinin olmaması mantıklı değil. Elmacık üzerinden satın alan başkası varsa aynı durumu yaşayıp yaşamadığını yazarsa memnun olurum.

Elmacık güvenilirdir aynı ürünü birkaç ay önce aldım bende ama bana normal kartonet kutusunda geldi. Ürün belki iade olan bir ürün olabilir. Üründe bir problem yoksa ve orijinalse kullanabilirsiniz ama içinize sinmediyse ki çok doğal iade edebilirsiniz hocam.

Geri
Yukarı