Kingston KVR16N11/8 RAM çalışmıyor

fenerli17

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar 5 yıldır kullanmakta olduğum bir bilgisayarım var bilgisayarımda G.Skill (2x4GB) Ripjaws X Gaming serisi 1600 MHz CL9 modelindeki RAM'lerden vardı. 16 GB yapmak istediğim için Kingston valueram 8 GB 1600MHz DDR3 RAM (KVR16N11/8) adlı RAM'den alıp sisteme taktım fakat bilgisayar taktığım RAM'ı okumadı halen 8 GB bellek gözüküyor. Sizlere sormak istediğim soru acaba uyumsuzluk mu var cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.

Anakartım: MSI Z97 Gaming 5 anakart.
Sistemdeki RAM'ler: G.Skill (2x4GB) Ripjaws X Gaming serisi 1600 MHz CL9.
16 GB yapmak için aldığım RAM: Kingston valueram 8 GB 1600MHz DDR3 RAM (KVR16N11/8

Son düzenleme:
Diğer 2x4'ü çıkartıp tek aldığınız 8 GB RAM'i yalnız takıp deneyin tüm slotlarda. Çalışıyor mu çalışmıyor mu?

Denerim tabii ki. Peki sizce RAM'ler arasında bir uyumsuzluk var mı? DDR3 ve 1600 MHz diye aldım çok bilgili değilim.

Normalde birebir aynısından bile alsanız uyumsuz olma ihtimali var. Siz hem farklı marka model hem farklı boyutta hem de CL değerinde almışsınız. Normalde anakartınız aldığınız RAM'i destekliyor. Yani tek taktığınız zaman çalışacaktır slotlar bozuk değilse ama mevcut RAM'lerinizle uyumsuzdur beraber çalışmıyorlarsa. Tek çalıştırmayı bir deneyin ondan sonra konuşalım. Bir de mümkünse CPU-Z programı indirip Memory ve SPD kısmının ekran görüntüsünü atın 2x4 RAM'ler takılıyken. Sonra tek 8 GB'ı taktığınızda PC açılırsa tekrar Memory ve SPD kısmını atın.

Geri
Yukarı