Kingston vs Corsair

corllaps

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060Tİ GDDR6X i7 3930K 8+8 1600mhz ram
Meslek
Öğrenci
Merhaba, yakın zamanda sistemimdeki RAM'in bana yetmediğini fark ettim. Ben normalde 8 yıldan uzun süredir 4+4 8 GB 1600MHz RAM kullanıyordum ve gayet gerek oyun için olsun gerek gündelik kullanımda vb. yetiyordu. Fakat geçtiğimiz son 2 haftada CS, MC vb. oyunlarda RAM'den dolayı bir darboğaz/drop olduğunu fark ettim. Sahip olduğum RAM'ler oyun için yeterli gelmiyordu. Oyun benden 7 GB RAM isterken benim RAM'lerim sadece 1.9 GB verebiliyordu bu da çok fazla drop girmesine sebep oluyordu. Ben de bu yüzünden 280 TL'ye Kingston 8 GB 1600 MHz CL11 RAM'ini almaya karar verdim fakat yaptığım araştırmalara göre bazı forumlarda Kingston önerilirken bazı forumlarda Corsair marka RAM'ler öneriliyordu. Bu da beni bir ikileme soktu. Sizce RAM'i iade edip Corsair mi almam lazım yoksa Kingston RAM'i olduğu gibi takmam mı lazım? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

RAM'lerin modeli önemlidir, markalar hikaye. Almak istediklerin tam olarak hangisi atarsan daha iyi yardımcı olacaklardır.

RAM'lerin modeli önemlidir, markalar hikaye. Almak istediklerin tam olarak hangisi atarsan daha iyi yardımcı olacaklardır.

Genel olarak linkini bıraktığım iki RAM arasında kaldım. Corsair olanının fiyatı önemli değil 2.elden bulurum aynı RAM'i.

Geri
Yukarı